HaberlerSakarya Haberleri33 milyonluk projede 157 kilometrelik hat tamamlandı

33 milyonluk projede 157 kilometrelik hat tamamlandı - Sakarya Haberleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Karapürçek ve Akyazı Küçücek'te hayata geçirilen projede gelinen son nokta ile ilgili detayları paylaştı.

33 milyonluk projede 157 kilometrelik hat tamamlandı

Karapürçek ve Akyazı Küçücek'te devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili bilgiler paylaşan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, bölgedeki 4,3 kilometrelik yağmursuyu imalatlarını tamamladıklarını söylerken, 87 kilometrelik içmesuyu, 66 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ettiklerini, imalatı tamamlanan hatların toplam uzunluğunun 157 kilometre olduğunu açıkladı. Şehrin dört bir yanında sağlam altyapı inşa etmeye devam ettiklerini vurgulayan Dr. Rüstem Keleş, 'Projemiz kapsamında Karapürçek ve Akyazı Küçücek'i son derece kaliteli malzemeler kullanarak sağlam altyapıyla buluşturuyoruz. Bölgede inşa edeceğimiz hatların toplam uzunluğu 210 kilometreye ulaşıyor. 126 kilometrelik içmesuyu altyapısıyla Karapürçek İçmesuyu Arıtma Tesisi'nde arıtılan birinci sınıf içmesuyunu vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. Şu anda bu hatların 87 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda. Musluklara ulaşacak suyu depolayacağımız 3 bin metreküplük depoda ise betonarme imalatlar tamamlandı. Yakında mekanik imalatlara başlayacağız' dedi.
Dr. Rüstem Keleş, 'Şehrimize atıksu anlamında da ciddi yatırımlar yapıyor, kanalizasyon hatları atıksu arıtma tesisleri inşa ediyoruz. Böylece çevremizi koruyor, Sakaryamızın doğasına, yeşiline, nehrine, göllerine, denizine sahip çıkıyoruz. Bu kapsamda Karapürçek ve Akyazı Küçücek için 80 kilometrelik kanalizasyon altyapısı inşa ediyoruz. Bölgeyi entegre atıksu sistemiyle buluşturuyoruz. Bu hattaki çalışmalarımızın 66 kilometrelik kısmı tamamlandı. Bölgede toplanan atıksuları bu hatlar vasıtasıyla Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi'ne ulaştırarak dünya standartlarında arıtacağız. 4,3 kilometrelik yağmursuyu hatlarımızı tamamladık. Şu anda Karapürçek Sakarya Caddesi'nde imalatları tamamlamaya odaklandık. Daha sonra ara sokaklarda çalışmalarımız olacak' diye konuştu.

33 milyonluk projede 157 kilometrelik hat tamamlandı

SIRADAKİ HABER
}