HaberlerKonya HaberleriKSO Başkanı Kütükcü: 'Üretimde yer alan kadınlar geleceğe sahip çıkıyor'

KSO Başkanı Kütükcü: 'Üretimde yer alan kadınlar geleceğe sahip çıkıyor' - Konya Haberleri

Konyalı Sanayici ve İş Kadınları, Konya Organize Sanayi Bölgesindeki bir araya geldi.

KSO Başkanı Kütükcü: 'Üretimde yer alan kadınlar geleceğe sahip çıkıyor'

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, Meclis Başkanı Sevda Kayhan Yılmaz ve Meclis Üyesi Şeyma Ayhan'ın da katıldığı toplantıda kadınların üretimde ve iş dünyasında inisiyatif almasının önemine vurgu yapıldı.
50 civarında sanayici ve iş kadınının katıldığı toplantıda söz alan KSO Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, kadınların hem sağlıklı bir toplum gelişiminde hem de iş dünyasında çok önemli olduklarının altını çizerek, Konya iş dünyasındaki kadınların birlikteliğinin sevindirici olduğunu belirtti. Türkiye'de kadın sanayicilerin ve girişimcilerin artmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Kütükcü, Konya Sanayi Odası olarak tüm girişimcilerin yanında olduklarını ifade etti. Kadınların üretim hayatına azami oranda katılmasının önemini de dile getiren Kütükcü, 'Kadın girişimcilerimiz, kendi işletmelerinde iş gücüne doğrudan katılarak, sorumluluk almış durumdalar. Bu çok kıymetli bir durum. Bunu geliştirmemiz gerekiyor. Cesaretinizden ve kararlılığınızdan dolayı, geleceğinize sahip çıktığınız için hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah kadın sanayicilerimizin, girişimcilerimizin sayıları her geçen gün artar. El ele, omuz omuza vererek, ülke adına verdiğimiz bu mücadelede birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek hedeflerimize ulaşabiliriz' ifadelerini kullandı.

'Türkiye'nin yararına olan her işte varız'
KSO Meclis Başkanı Sevda Kayhan Yılmaz da, Konyalı sanayici ve iş kadınları olarak daha sık bir araya gelmeye çalıştıklarını aktardı. 'Türkiye'nin faydasına olan her işe kadınlar olarak varız' diyen Yılmaz, 'Bizler kalbi Konya'da, gözü dünyada olan kadınlarız. Türkiye'nin faydasına olan her çalışmada yer almak isteriz. Buradaki toplanma amacımızla da Konya'nın ne kadar güçlü olduğunu göstermek istiyoruz. İnşallah hep birlikte güzel işler yapacağız' dedi.
Toplantının devamında kadın girişimciler görüş ve önerilerini dile getirdi.

KSO Başkanı Kütükcü: “Üretimde yer alan kadınlar geleceğe sahip çıkıyor”

SIRADAKİ HABER
}