HaberlerMuğla HaberleriBaşbakan Yıldırım: 'Mehmetçiğimizin kanı yerde kalmadı, Raco'yu da ele geçirdile

Başbakan Yıldırım: 'Mehmetçiğimizin kanı yerde kalmadı, Raco'yu da ele geçirdile - Muğla Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım, yoğun katılım dolayısıyla salona sığmayan Muğlalılara parti otobüsünün üzerine çıkarak hitap ettiği konuşmasında, 'Aslan Mehmetçik oraları yerle bir etti, kanları yerde kalmadı. Raco'yu da ele geçirdiler, Afrin'e emin adımlarla ilerliyorlar' dedi.

Başbakan Yıldırım: 'Mehmetçiğimizin kanı yerde kalmadı, Raco'yu da ele geçirdile

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Muğla'ya geldi. Dalaman Havalimanı'nda Vali Esengül Civelek tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım, daha sonra karayoluyla kongrenin yapılacağı Muğla Kapalı Spor Salonu'na geldi. Yoğun katılım nedeniyle salona sığmayan binlerce kişinin dışarıda beklediğini gören Yıldırım, salona geçmeden parti otobüsünün üzerine çıkarak önce dışarıda kalan Muğlalılara hitap etti.
'Yiğitler diyarı Muğla'dan Afrin'deki kahramanlarımıza selam verelim mi' diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Yıldırım, 'Muğla, başka bir benzerin yok bu dünyada. Böylesine güzel bir şehirden bahsediyoruz. Muğla'nın insanları, Muğla'nın güzelliklerinden daha da güzel. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı 15 Temmuz'da alçaklara teslim etmeyen Muğlalı vatandaşlarımızla gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın size çok selamı var. Kucak dolusu selamı var. Buradan da tabii sizlerin selamını da başım gözüm üstüne deyip Cumhurbaşkanımıza yarın ileteceğim. Hiç merak etmeyin' diye konuştu.
Suriye'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'ndan da söz eden Yıldırım, şöyle konuştu: 'Aslan Mehmetçik oraları yerle bir etti, kanları yerde kalmadı. Raco'yu da ele geçirdiler, Afrin'e emin adımlarla ilerliyorlar.'
Konuşmasını tamamlayan Başbakan Yıldırım, daha sonra kongrenin yapılacağı salona geçti.

Başbakan Yıldırım: "Mehmetçiğimizin kanı yerde kalmadı, Raco’yu da ele geçirdile

SIRADAKİ HABER
}