HaberlerSamsun HaberleriSamsun Milletvekili Karaaslan: 'Türkiye, en güçlü cevabı veriyor'

Samsun Milletvekili Karaaslan: 'Türkiye, en güçlü cevabı veriyor' - Samsun Haberleri

Partisinin Bafra İlçe Kongresi'nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Türkiye, Afrin'de en güçlü cevabı veriyor' dedi

Samsun Milletvekili Karaaslan: 'Türkiye, en güçlü cevabı veriyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun MilletvekiliÇiğdem Karaaslan, ilçe kongrelerinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ladik, Vezirköprü, Ayvacık ve Bafra ilçe kongrelerine katılan Karaaslan, Türkiye’nin terörle mücadele eden tek ülke olarak İslam ile terörü bir tutan algıya en güçlü cevabı verdiğini ifade etti.

O ALGIYI YIKACAĞIZ

Karaaslan, "Kahraman Mehmetçiğimiz, devletimizin kararlılığı, milletimizin dua ve destekleriyle sınır ötesinde Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı’nı sürdürüyor. Şimdiye kadar 2 binin üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik. ‘Bugün Afrin’de ne işimiz var?’ diyenlerin ülke, memleket meseleleri ve milletin dilinden anlamadıkları kesin. Bu kişilerin, ‘2 binden fazla teröristin sınırlarımızın hemen yanı başında ne işi var?' sorusunu sorması gerekiyor. Ülkemizin sınırlarını korumak ve vatanından edilmiş mazlum Suriyelileri huzur içinde evlerine dönmesini sağlamak ve dünya barışına katkı sunmak için son yılların en büyük mücadelesini veriyoruz. Bu mücadelenin diğer önemli anlamı, ‘teröristler Müslüman’dır algısına en büyük ve güçlü cevabı, bir Müslüman ülke olarak, terörle tek başına mücadele eden Türkiye olarak vermemizdir" diye konuştu.

DÜNYAYI DEĞİŞTİRİYORUZ

Kongrede konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın da gündeminde Afrin'de düzenlenen operasyon vardı. Demircan, "Türkiye uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını kullanıyor. Amerika, Suriye, İsrail, PKK, PYD 'Afrin'e girmeyin' diyor, ne ilginçtir ki bir muhalefet partisi de aynı şeyi söylüyor. Biz Afrin'de milletin verdiği talimatı yerine getiriyoruz. Dünyada paradigma değişiyor, bir lider çıktı ve 'dünya 5'ten büyüktür' dedi. Güç hak gerekçesi değildir, bunu liderimiz dünyada anlatıyor. BM tarihine altın harflerle yazıldı, bu bir dönüm noktası" ifadelerini kullandı.

KONGRELER MİTİNGE DÖNÜŞÜYOR

24 Mart'ta yapılacak il kongresi için hazırlıkların sürdüğünü söyleyen Bakan Demircan, "Bu ülkeyi kimseye teslim etmedik, 15 Temmuz'da aziz milletimiz ülkeyi uçurumun kenarından aldı. Halkımızın iradesi iç ve dış mihrakların isteklerini gerçekleştirmesine izin vermedi. Halk iradeyi tek bir merkezde toplarsa iç ve dış siyasette böyle başarılı sonuçlar elde ederiz. Biz kongre yapmıyoruz, Cumhurbaşkanımız bir yere kongre için gittiğinde müthiş bir mitinge dönüşüyor" ifadelerinde bulundu.

MAYAMIZ SAĞLAM

Darbelerle demokrasinin kesintiye uğradığını vurgulayan Demircan, "200 göçmen gelince ayağa kalkan ülkeler var, biz ise 3.5 milyon din kardeşimizi, komşumuzu açık kapı politikasıyla kabul ettik. O kadar mülteciyi ülkemize ses seda etmeden kabul ettik. Büyük bir devlet bunu yapması gerekir, bunu yapan devlet büyük olur. Aziz milletimizin mayası sağlam" diye konuştu.

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}