HaberlerÇankırı HaberleriTaekwondo bölge maçı yapıldı

Taekwondo bölge maçı yapıldı - Çankırı Haberleri

Taekwondo Federasyonu tarafından İç Anadolu Bölge Anadolu Yıldızları müsabakaları Çankırı'da yapıldı.

Taekwondo bölge maçı yapıldı

Taekwondo Federasyonu tarafından Anadolu Yıldızları İç Anadolu Bölge Müsabakaları, Ankara, Aksaray, Çankırı Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas ve Niğde illerinden 85 erkek ve 83 kadın sporcunun katılımıyla gerçekleşti.
Türkiye Taekwondo Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar, 'Gençlik spor Genel Müdürlüğü yapmış olduğu proje çerçevesi içerisinde taekwondo'nun altyapısını oluşturmak üzere gelecekte çok daha iyi sporcular yetiştirmek üzere yıldızlar kategorisinde bir organizasyon gerçekleştirildi. Dolayısıyla da yıldızlar kategorisinde taekwondo branşında 8 ayrı ilde diğer faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bunlardan birisi de bu şirin şehrimiz olan Çankırı'da gerçekleştirildi. Toplamda 11 ilin ve 200 civarında sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Bunların içerisinde çok güzel müsabakalar oldu. İleride bize istikbal vaad eden sporcularımızı da burada görmüş olduk. Bu sporcularımızı ileride Olimpiyatlar'da kendisini gösterebilecek olan sporcularımızı da görmüş olduk' ifadelerine yer verdi.
Müsabakalar sonucunda birincilik elde eden Azra Leyla Akça, 'Müsabakalar sonucunda birinci oldum ilerleyen zamanlarda Olimpiyatlar'a katılarak milli takıma girmek istiyorum' dedi.
Ankara'dan gelen taekwondo sporcularının antrenörü Fatih Altıntaş, 'Kazanmış olduğumuz tüm madalyaları Ömer Halisdemir'e ve tüm şehitlerimize ithaf ediyoruz' ifadelerini kaydetti.
Madalyalar verildikten sonra Antrenör Fatih Altıntaş'ın öğrencileri asker selamı vererek Afrin'deki Mehmetçiklere destek olduklarını ifade etti.

Taekwondo bölge maçı yapıldı

SIRADAKİ HABER
}