HaberlerAntalya HaberleriCW Enerji, 'Fuarın en önemli firması' seçildi

CW Enerji, 'Fuarın en önemli firması' seçildi - Antalya Haberleri

27 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Fas Kazablanka'da 7'incisi düzenlenen Solaire Expo Maroc Fuarına katılan CW Enerji'ye 'Fuarın en önemli firması' sertifikası verildi.

CW Enerji, 'Fuarın en önemli firması' seçildi

Fas Enerji, Maden ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Abdulaziz Rabbah, Fas Sürdürülebilir Enerji Ajansı (MASEN) Yönetim Kurulu Başkanı Mustapha Bakkoury ile sektör yöneticileri, akademisyenler ve yatırımcıları standında ağırlayan CW Enerji ziyaretçilere güneş enerjisi sistemlerini anlattı. Fas Üniversitesi, Güneş Enerjisi ve Yeni Enerjiler Araştırma Enstitüsü (IRESEN) ve Solaire Expo Maroc iş birliği ile düzlenen yarışmada, CW Enerji en çok ziyaretçi ağırladığı ve fuara inovatif ürünlerle katıldığı için ' Fuarın en önemli firması seçildi. Sertifikası Solaire Expo Maroc Müdürü Rachid Bouguern ve Güneş Enerjisi ve Yeni Enerjiler Araştırma Enstitüsü Bilim Kurulu Başkanı Mohammed Tahiri tarafından CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan'a verildi.
Sertifika töreninde konuşan CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, CW Enerji olarak, fuar çalışmalarını önemsediklerinin belirterek 'İran, Fas, Güney Afrika, Ürdün, Ukrayna, Kazakistan, Almanya, Gana gibi ülkelerin fuarlarına da katılarak bu ülkelere ticari atılımlar yapmayı planlıyoruz' dedi. CW Enerji olarak, olmazsa olmazlarının Ar-Ge ve Ür-Ge olduğunun altını çizen Tarık Sarvan, şunları söyledi:
'Şirketimizde 100'e yakın mühendis var. Ar-Ge ve Ür-Ge ekibimiz 20 kişi. Bir Ar-Ge merkezi olmadık fakat Ar-Ge merkezi gibi çalışıyor, inovatif ürünler geliştiriyoruz. Ar-Ge birimimizde sektörle alakalı çok fazla ürün çıkıyor. Bu fuara inovatif ürünlerimizden şu anda Türkiye'de ilk bizim mühendislerimiz tarafından geliştirilen, yüz yılın kiremidi olarak adlandırdığımız çatılarımıza özel su sızdırmaz çatı kiremidi ile katıldık. Güneşin düştüğü her metrekareden elektrik üretebildiğimiz ve bu kiremitlerin dış yüzeyi devamlı güneş ile muhatap olduğu için dış yüzeyini de güneş panelleri ile donattık. İzolasyonu da sağlayabilen bu kiremitler ile elektrik enerjinizi de güneşten karşılayabilmenizi mümkün hale getirdik.' dedi.

CW Enerji, “Fuarın en önemli firması" seçildi

SIRADAKİ HABER
}