HaberlerKütahya HaberleriAltıntaş'ta uygulamalı girişimcilik eğitimi

Altıntaş'ta uygulamalı girişimcilik eğitimi - Kütahya Haberleri

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde 'KOSGEB' İl Müdürlüğü ve Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen ve Altıntaş Belediyesi tarafından finanse edilen uygulamalı girişimcilik eğitimi başladı.

Altıntaş'ta uygulamalı girişimcilik eğitimi

Halk Eğitim Müdürülüğü Ömer Halis Demir dersliğinde, Yrd. Doç. Dr. Fulya Mısırdalı Yangil tarafından verilen kurs sonunda girişimcilik belgesi almaya hak kazanan kursiyerlerin, yeni iş kurma, kendi işini geliştirme alanlarında 'KOSGEB' in sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabileceği bildirildi.
Altıntaş Halk Eğitimi Müdürü Halil Akbulut, yaptığı açıklamada, 'İlçemizde istihdama yönelik açılan bu kurs sayesinde girişimcilik ve iş düşüncesi olanları hibelerden faydalandırmak istiyoruz. Kursa, vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak hizmetin halkımızın ayağına gelmesine ön ayak olduk. Girişimcilere her anlamda destek olabilmek için bu tür kursları organize ediyoruz. Buradan eğitimlerini tamamlayıp yeni iş kuracak olan kursiyerlere iş hayatlarında başarılar diliyorum' ifadelerini kullandı. (YD-EFE)

SIRADAKİ HABER
}