HaberlerBafra HaberleriBaşkan Şahin, sosyal belediyecilikte öncü oldu

Başkan Şahin, sosyal belediyecilikte öncü oldu - Bafra Haberleri

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 10 yeni projeden sonra 2 güzel çalışmaya daha imza attı.

Başkan Şahin, sosyal belediyecilikte öncü oldu

Bafra Belediye BaşkanıZihni Şahin’in sosyal belediyecilik anlayışı takdir toplamaya devam ediyor. Başkan Şahin, bugüne kadar ihtiyaç sahibi ailelere eğitim, sağlık, gıda, giyecek, alanlarında yardımlara büyük önem verdi. Şahin ayrıca yemek yapamayacak durumda olan fakir ailelerin evlerine yemek dağıtımı, nakdi yardım, evleri yanan ailelere ev yapma, bakım ve onarımlarım çalışmalarıyla vatandaşların yanında olmaya devam etti.

PROJELER 12 OLDU

Başkan Şahin, başlattığı ve bir kısmını hizmete sunduğu 10 yeni projeden sonra anlamlı iki projeyi daha hayata geçirdi. Bafra Belediyesi ile Yusuf Tekstil Geri Dönüşüm Hizmetleri işbirliği ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında geri dönüşüm hizmetlerini hayata geçirdi.

İlk etapta 15 giysi toplama kutusu Bafra’nın çeşitli yerlerine kondu. Şahin, “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma milletimizin hassasiyet gösterdiği önemli özelliklerinden biri. Bafra Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında çok sayıda hizmeti hemşehrilerimize sunduk. Bu alanda Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü son derece duyarlı, düzenli ve titiz çalışmalar yürütüyor ve insanlarımıza hizmet ediyor. Şimdi ise giysi toplama ve geri dönüşüm projesini hayata geçirdik. Toplanan giysilerin depolanması, ayrıştırılması ve ihtiyaç sahiplerine verilmesi sağlanacak. Bafralılar yardımlaşmayı seviyor. İhtiyaç sahiplerine her zaman el uzatıyor, sosyal yardımlaşmaları en yüksek düzeyde. Bugüne kadar mazlumların ve mağdurların yanında olan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu projeye destek vermeye davet ediyorum. Bir belediyeden daha fazlası olmak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. İnsan merkezli belediyecilik anlayışını hakim kılıyoruz” şeklinde konuştu.

KAN ALMA BİRİMİ AÇILDI

İstanbul'da yaşayan Bafralı hayırsever işadamı Cengiz Baygül’ün maddi bağış sağladığı, Başkan Şahin’in yer tahsis ettiği Türk Kızılayı Cengiz Baygül Kan Alma Birimi geçtiğimiz günlerde düzenlenen görkemli bir törenle hizmete girdi. Şahin, Bafra’ya Kızılay Kan Alma Merkezi’nin kazandırılmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Bafra’da çok güzel şeyler oluyor. Bafra çok güzel hizmetlere kavuşuyor. Türk Kızılay’ımızın Osman Genç yönetimindeki Bafra Şubesi’nin çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. İlçemize daha verimli hizmet edebilmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Biz belediye olarak her daim böyle güzel hizmetlerin yanında yer almaya devam edeceğiz, inşallah bu hizmetler artarak devam edecek. Bu merkezin kazandırılmasında emeği geçen Cengiz Baygül amcamıza ve başta Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. 957 ilçenin sadece 4’ünde bulunan Türk Kızılay’ı Kan Alma Birimi’nin 5.’sini Bafra’ya kazandırmış bulunuyoruz.”

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}