HaberlerSamsun HaberleriMMO Samsun Başkanı Gürkan: 'Öğrencilerimizin geleceğini önemsiyoruz'

MMO Samsun Başkanı Gürkan: 'Öğrencilerimizin geleceğini önemsiyoruz' - Samsun Haberleri

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, 'Öğrencilerimizin gelecekte yer alacakları iş yaşamına hazırlıklı olarak başlayabilmesini önemsiyoruz' dedi.

MMO Samsun Başkanı Gürkan: 'Öğrencilerimizin geleceğini önemsiyoruz'

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi öğrenci üyelerine yönelik 'Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli Üretim Eğitim Programı'na başladı.

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi CAD/CAM Laboratuvarında düzenlenen eğitim 5 hafta sonu sürecek. Eğitime Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitim-öğretim görmekte olan 17 öğrenci üye katıldı.

'ÖĞRENCİLERİMİZİN İHTİYAÇLARINA GÖRE ETKİNLİKLER DÜZENLİYORUZ'

Eğitimle ilgili bilgi veren MMO Samsun Şube Öğrenci Üye Komisyon Başkanı Doğancan Üzüm, 'Okul ve iş yaşantımız arasındaki geçecek olan süreçte okulumuzun yanı sıra, bizlerin bilgi birikim ve donanımlarını artırma çabası içerisinde olan Makina Mühendisleri OdasıSamsun Şubesi ile Öğrenci Üye Komisyonu olarak beraber çalışıp öğrenci üyelerin ihtiyaçlarına göre kurslar, seminerler ve teknik geziler düzenliyoruz. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek' dedi.

'ÖĞRENCİLERİMİZİN GELİŞİMİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK'

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli Üretim Eğitim ile ilgili açıklama yapan Makina Mühendisleri OdasıSamsun Şube Başkanı Kadir Gürkan ise, 'Öğrencilerimizin gelecekte yer alacakları iş yaşamına hazırlıklı olarak başlayabilmesini önemsiyoruz. Rekabetin yoğun yaşandığı, farkındalık oluşturabilen ve donanımlı olanın önünün açık olduğu iş yaşamında öğrencilerimiz almakta oldukları rutin eğitimin yanı sıra yabancı dil eğitimlerine ağırlık vererek ikinci hatta üçüncü yabancı dile sahip olabilmek için uğraş vermeleri gerekir. Tasarım ve inovasyon kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik eğitimlere de yönelmeleri lazım. Öğrenci üyelerimizin mesleki ve sosyal gelişimine yönelik çalışmalara devam edeceğiz' diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}