HaberlerBatman HaberleriMinik öğrenciler kuş kafeslerini okul bahçesindeki ağaçlara astı

Minik öğrenciler kuş kafeslerini okul bahçesindeki ağaçlara astı - Batman Haberleri

TEMA gönüllüsü 15 Temmuz Şehitleri Anaokulu Karanfil Sınıfı öğrencileri, 'Kuşlar da üşümesin' sloganı ile yaptıkları kuş kafeslerini okul bahçesindeki ağaçlara astı.

Minik öğrenciler kuş kafeslerini okul bahçesindeki ağaçlara astı

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası FETÖ'den alınarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilerek 15 Temmuz Şehitleri Anaokulu olarak hizmet vermeye başlayan okul öğrencileri, yaptıkları başarılı çalışmalarla okulun adını duyuruyor. Okul bünyesindeki TEMA gönüllüsü Karanfil Sınıfı öğrencileri, doğadaki canlılar için çalışma başlattı. 'Kuşlar da üşümesin' sloganı ile ilk olarak kendi imkanları ile yaptıkları kafesleri okul bahçesindeki ağaçlara asan öğrenciler daha sonra da harçlıklarını biriktirerek aldıkları yemlerle kuşların yem ihtiyacını karşıladı. Karanfil Sınıfı Öğretmeni Serpil Atmaca, çocukların duyarlılık sahibi olabilmesi için küçük yaştan itibaren bu çalışmalara yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Özellikle çocukların doğa ile iç içe olması, onlarda sevgi, saygı ve şefkat duygusunun da gelişmesine katkı sağladığını vurgulayan Atmaca, 'Öğrencilerimizi fırsat buldukça doğayla, toprakla buluşturuyoruz. Onlara doğa sevgisi, hayvan sevgisini de aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızdan bir tanesi 'Öğretmenim kuşlar üşüyor mu?' sorusu bizleri harekete geçirdi ve 'Kuşlar da üşümesin' diyerek böyle bir çalışma başlattık. Yaptığımız kafesler sayesinde artık kuşlar da üşümeyecek' dedi.

Minik öğrenciler kuş kafeslerini okul bahçesindeki ağaçlara astı

SIRADAKİ HABER
}