Haberlerİstanbul HaberleriİTÜ Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerine Arnavutköy'deki projeler anlatıldı

İTÜ Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerine Arnavutköy'deki projeler anlatıldı - İstanbul Haberleri

Arnavutköy'deki projeler, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyeleri ve öğrencileriyle birlikte masaya yatırıldı.

İTÜ Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerine Arnavutköy'deki projeler anlatıldı

Arnavutköy Belediyesi Plan Proje Müdürü Hamdi Demirhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerine Arnavutköy'deki projeleri anlattı. Arnavutköy Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen sunumda Arnavutköy Belediyesi Plan Proje Müdürü Hamdi Demirhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerine Arnavutköy'deki 'Kanal İstanbul' ve '3'üncü Havalimanı' projelerini anlattı. Sunumun ardından İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri Arnavutköy Belediyesi Plan Proje Müdürü Hamdi Demirhan'a Arnavutköy'deki projeler hakkında soru sordular.
Öğretim üyeleri ve öğrenciler programdan sonra yeni havalimanını gezdiler. Arnavutköy Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Hamdi Demirhan, Arnavutköy'ü çalışma konusu yaptıkları için Öğretim üyeleri ve öğrencilere teşekkür ederek 'Böyle bir üniversite iş birliğini arzuluyorduk' dedi. Arnavutköy'ün mega projelerin odağında olan bir yerleşim bölgesi olduğunu vurgulayan Demirhan şunları söyledi: 'Sizin proje çalışmalarınızla biz yarınımızı çok daha net görebileceğiz. Yeni genç beyinlerle bu vizyon projelerimizi görmeyi hedefliyoruz. Bizim göremediğimiz noktalarda arkadaşların yaklaşımı bizim için çok önem arz edecek. Belediye olarak biz bu çalışmayı önemsiyoruz. Dönem dönem bir araya gelip Arnavutköy ile ilgili çalışmaları tartışabiliriz.'
'Mega projeler açıklandıktan sonra nüfusta ciddi bir değişiklik oldu'
Arnavutköy'ün kendine 'İstanbul'un Yarını' olarak bir vizyon biçtiğini belirten Demirhan, 'Arnavutköy sahil kenti özelliğine de sahip ve İstanbul'un en büyük 4'üncü ilçesi konumunda. Doğal yapı bakımında önemli alanlara sahip. Orman alanlarımız tarım alanlarımız var. Bu ilçeyi İstanbul'da diğer ilçelerden farklı kılan faktörlerden bir tanesi, burası İstanbul'un içme suyunu sağlayan önemli bölgelerden bir tanesi olmasıdır. Terkos gölü İstanbul'un su ihtiyacının yaklaşık olarak yüzde 20'sini karşılıyor' şeklinde konuştu. Mega projelerin açıklanmasından sonra nüfusta değişiklikler olduğunu söyleyen Demirhan, 'Dev projeler açıklandıktan sonra insanlar kentsel alanlara doğru göç ettiler. Yüzde 28'lik bir genç nüfusumuz var. Arnavutköy bu özelliğiyle çok dinamik bir ilçe. Belediye olarak yaptığımız yatırımların önemli bir oranını gençlere yönelik yatırımlar yapıyoruz' diyerek sözlerini tamamladı.

İTÜ Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerine Arnavutköy’deki projeler anlatıldı

SIRADAKİ HABER
}