Samsun Haber | MHP Samsun İl Başkanı Tekin: ''Yerli otomobil' havada kaldı'

Samsun Haber | MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi çağrısının ardından kampanyanın havada kaldığını ifade etti .

MHP Samsun İl Başkanı Tekin: ''Yerli otomobil' havada kaldı'

Yerli otomobil üretiminin Samsun'da yapılmasına için aylar önce çağrıda bulunduklarını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Çağrımızın ardından ilk günlerde yakaladığımız heyecanı maalesef kaybettik" dedi.

GÜNDEMDEN ÇIKTI

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın bu çağrının ardından ciddi anlamda çalışma içerisine girdiğini ifade eden Tekin, "Bu üretimin Samsun'da yapılacak olması ilimize hem sosyal, hem de ekonomik anlamda büyük kazanım sağlayacağı aşikârdır. Çağrımızın ardından ilk günlerde bütün siyasiler ve bürokratlar aynı çağrıda bulunmuş ancak ardından konu gündemden çıkmıştır. Vali Kaymak, çağrıyı yinelemiş ve gerekli alanın hazır olduğunu söylemiştir. Böylesine önemli bir konuda vali beyin yalnız kalması üzücü. Samsun için önemli bir kalkınma hamlesi olan ve şehrimize büyük katkı verecek olan bu kampanyaya tüm şehrin destek vermesi ve daha ciddi çalışmaların el birliği ile yapılması gerekmektedir. Samsun’un bu konuda tek vücut olup daha ciddi bir hazırlık yaparak yetkililere ne kadar istekli olduğumuzu göstermemiz gerektiğine inanıyoruz" dedi.

ENGEL YOK

Tekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Samsun; havayolu, karayolu, demir yolu ve deniz yolu ulaşımlarına sahip bir şehir. Bu özellikleri baz alırsak yerli otomobilin üretim tesislerinin Samsun’da olmasına hiçbir engel yok. Ancak, bunu sağlamanın yolu birlikte hareket etmekten geçiyor. Bu yatırımın şehrimizdeki işsizlik problemini önemli ölçüde azaltacağını düşünüyoruz. Daha önce söz verdiğimiz gibi, yerli otomobil yatırımının Samsun'da yapılması için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz."EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

2 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsun'da acı ölüm!

3 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

4 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsunspor için karar günü

5 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

6 Şirinler daha güçlü geliyor

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

7 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Motorine büyük zam geliyor

9 Motorine büyük zam geliyor

Tüm maçlar pazar günü

10 Tüm maçlar pazar günü


SIRADAKİ HABER