HaberlerBolu HaberleriBaşkan Yılmaz, Karadere Suları Projesi ile ödül aldı

Başkan Yılmaz, Karadere Suları Projesi ile ödül aldı - Bolu Haberleri

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 3 bin 654 metre uzunluğunda tünelle Bolu'ya memba suyu ulaştırmayı hedefleyen Karadere Projesi ile jüri özel ödülüne layık görüldü.

Başkan Yılmaz, Karadere Suları Projesi ile ödül aldı

Belediye Başkanları Birliği'nin Geleneksel Başkanlar Ödül Töreni öncesinde en beğenilen belediye başkanlarını belirlemek üzere halk oylaması yapıldı. Birliğin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapılan yerel katılımlı ilk tur oylamada Büyükşehir, İl, İlçe, Büyükşehir İlçe ve Belde Belediye Başkanlığı kategorilerinden 35 yönetici ödüle layık bulundu. Türkiye genelinde düzenlenen 2. tur oylamada en beğenilen 5 Belediye Başkanı belirlendi.
Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu tarafından 1500 yerel yöneticinin, kentlerinde fark yaratan, başarılı ve örnek projeleri üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 'Yılın Su Projesi' seçilen Karadere Projesi ile Jüri Özel Ödülü'nü aldı.
Jüri Özel Ödülü'ne değer görülen Başkan Yılmaz, ödülünü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın elinden aldı. Yılmaz, yaptığı değerlendirmede gücünü ortak akıl ve dayanışmadan alan sürdürülebilir bir yerel yönetim anlayışının Türkiye'yi 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştıracağını belirterek, 'Belediyecilik gönülleri imar etme sanatıdır. Gönüllere ulaşırsanız her hedefe ulaşabilirsiniz. Bugün AK Parti'nin belediyecilikten gelen siyasi kültürü ve tecrübesi sayesinde Türkiye uluslararası arenada güçlü ve sözü geçen bir ülke konumunda. Milletimizin gönlüne girip, milletimizle birlikte düşünüyor, milletimizle birlikte hissediyoruz. Yerelden, yaşadığımız coğrafyadan başlayarak ortak akıl ve dayanışma duygularıyla güçlenmiş biçimde milletimize hizmet ediyoruz. İnsanlarımızın hayatını kolaylaştırmak, yaşam kalitesini arttırmak, kentlerimizi doğasıyla uyumlu, sağlıklı, sürdürülebilir birer dünya kenti yapmak için güçlü yerel yönetim ve vizyoner belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. 2023 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için, Güçlü Türkiye için, Bolu halkıyla birlikte çalışmaya, birlikte ilerlemeye devam edeceğiz. Biz birlikte güçlüyüz' dedi.

SIRADAKİ HABER
}