Bursa haber: Öğrencilerin hazırladığı yasa tasarısı TBMM'ye taşınacak

Bursa haber: Nilüfer Belediyesi'nin de katkıları ile düzenlediği 'Gençliğin Meclis Modellemesi' adlı faaliyete katılan 120 öğrenci, eğitimde yaşanan sorunları ele alarak, TBMM'ye taşınmak üzere kanun tasarısı hazırladı.

Öğrencilerin hazırladığı yasa tasarısı TBMM'ye taşınacak

Özel bir okul ile Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğiyle düzenlenen 'Gençliğin Meclis Modellemesi' toplantısı BAOB'da yapıldı. toplantıya Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Ceyhun İrgil, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp ile 16 okuldan 120 öğrenci katıldı. Tevhid-i Tedrisat Kanunu'nun 3 Mart 1924'te kabul edilişinin kabulünün yıl dönümünde düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin oluşturduğu temsili mecliste, eğitim sistemi masaya yatırıldı. Meclis Başkanlığını Doğukan Berk Tatar'ın yaptığı etkinliğin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, öğrencilerin katılımcılık ve demokrasi adına buluşmuş olmasının umut verici olduğunu belirtti.
Bozbey, 'Geliştirmeye çalıştığımız demokrasi anlayışının, siz gençler eliyle geleceğe aktarılacağını düşününce, bu tür buluşmaların önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Üstelik, bugünkü görüşmelerin, ilk kez gerçekleştiriliyor olması açısından da bütün paydaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü, bizler demokrasinin çağdaş bir ülkenin ayrılmaz parçası olduğuna inanıyor, demokrasiyi yerelden yeşertmenin çabalarını Nilüferlilerle birlikte ortaya koyuyoruz. Nilüfer Belediyesi olarak hizmetlerimizi, demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdan ilkeleri doğrultusunda kimseyi ötekileştirmeden, bütün Nilüferlilere eşit olarak sunmaktayız. Nilüfer'de yaşayan gençlerimizin demokrasi çabasının bir parçası olmalarını, Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nde yer almalarını diliyorum' dedi.
Konuşmaların ardından 16 okuldan 120 öğrenci, eğitim sisteminin meselelerini ele alarak bir kanun tasarısı hazırladı. Hazırlanan tasarıyı Milletvekili Erkan Aydın Ankara'da TBMM'ye sunacak.

Öğrencilerin hazırladığı yasa tasarısı TBMM’ye taşınacakEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Hakem 'penaltı' dedi

2 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Bir anı, bir yazı...

4 Bir anı, bir yazı...

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

6 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsun'da Erva bebeğin dramı

7 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

8 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yüzlerce kuş telef oldu

9 Yüzlerce kuş telef oldu

E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...

10 E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...


SIRADAKİ HABER