Haberlerİstanbul HaberleriEyüpsultan'ın çocuklarına 'Evde Değerler Eğitimi' sürüyor

Eyüpsultan'ın çocuklarına 'Evde Değerler Eğitimi' sürüyor - İstanbul Haberleri

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın çocuklara ve öğrencilere yönelik uygulamaya koymuş olduğu projelerinden biri olan Simurg'un okul çağından önceki yaş aralığında olan çocukları kapsayan'Evde Değerler Eğitimi',hem çocukların hem de velilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Eyüpsultan'ın çocuklarına 'Evde Değerler Eğitimi' sürüyor

Her biri alanında uzman eğitmenler tarafından verilen derslerde çocuklar bir yandan okula hazırlık yaparken diğer yandan hem dini bilgileri öğreniyor hem de toplum kurallarına uyumlu, ahlaklı birer birey olarak yetişiyor.
2014 yılından bugüne 900 öğrenciye ulaşıldı
Dört yıldır aralıksız devam eden 'Evde Değerler Eğitimi' programında bu güne kadar 900'ün üzerinde öğrenciye ulaşılan eğitmenlerimiz, ailelerinin gözetiminde öğrencileri yarınlara hazırlıyor.
İçeriğinde akıl oyunları, adab-ı muaşeret, Kuran-ı Kerim, peygamberimizin hayatından örnekler olan 'Evde Değerler Eğitimi' derslerinin yanı sıra düzenlenen gezi ve etkinlikler de çocukların sosyalleşmesini sağlıyor.
Verilen eğitimler sayesinde hem sosyalleşen hem de kişisel gelişimlerini tamamlayan çocuklarıBaşkan Remzi Aydın daeğitimlerin verildiği evlere gelerek sık sık ziyaret ediyor. Çocuklarla ve velilerle konuşuyor, eğitimler hakkında bilgi alıyor.
Sorumluluk sahibi ve bilinçli çocuklar yetişiyor
'Eğitim Evde Başlar'bilinciyle hareket eden ve Simurg çalışmasının bir parçası olan 'Evde Değerler Eğitimi', 12 bölgede 36 aktif grupta 232 öğrenciye ve ailelerine Eyüp Merkez, Yeşilpınar, Akşemsettin, Esentepe, Düğmeciler, Işıklar Köyü, Silahtarağa, İmar Blokları ve Otakçılar mahallelerinde hizmet veriyor.
Bu eğitimler sayesinde Eyüplü çocuklar sorumluluk sahibi, özgüvenli, bilinçli ve güzel ahlaklı bireyler olarak yetişiyor.Her hafta farklı bir öğrencinin evinde Cumartesi günleri 6 ve 10 kişilik gruplar halinde toplanan çocuklar, el sanatları, boyama, akıl oyunları, karakter gelişimi, ibadet, siyer, peygamberlerin hikayeleri ve Kur'an-ı Kerim eğitimleri alıyorlar.
Çocuklar bu sayede hem sosyalleşiyorlar, hem de kişisel gelişimlerini en güzel şekilde tamamlama fırsatı buluyorlar.
Eğitimi evlere taşıyarak rahat ve sıcak bir ortam oluşturan Eyüpsultan Belediyesi'nin uyguladığı ikram saatleri ile çocuklar paylaşmayı, misafir kültürünü ve sofra adabını yaşayarak öğreniyor.
Her grup üyesi belirli aralıklarla sırayla birbirlerini kendi evlerine davet ederek, mahalle kültürünün yeniden canlanması ve güçlenmesine katkıda bulunuyor.

Eyüpsultan’ın çocuklarına “Evde Değerler Eğitimi” sürüyor

SIRADAKİ HABER
}