Ordu haber: Çamyar: 'Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi'

Ordu haber: Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin terörle mücadele ile aynı olduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 'Bugün uyuşturucu sadece Ünye'nin değil tüm dünyanın sorunudur' dedi.

Çamyar: 'Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi'

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Ünye Kent Konseyi ve Ünye Ele Ele Derneği tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında 'Bağımlı Olma, Özgür Ol' konulu konferans düzenledi.

'Uyuşturucu toplumsal bir sorundur'
Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, 'Bugün uyuşturucuyla mücadele sadece bir kurumun ya da kuruluşun sorumluluğunda değildir. Gerek birey olarak gerekse bizler kuruluşlar olarak bu mücadeleyi birlikte yürütmeliyiz. Bundan 5 yıl önce uyuşturucuyla mücadele edilmesi gerektiği konusunda her toplantımızda yanımızda kim var diye düşündüğümüzde millet olarak polis ve jandarmayı söylerdik. Ancak bugüne bakıldığında Kent Konseyimiz, El Ele Derneğimiz ve toplumumuzun bütün temsilcileri ve gençleriyle beraber olmamız hepimizin mücadele ettiğini ortaya koyuyor' diye konuştu.

'Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibidir'
Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin terörle mücadele ile aynı olduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 'Biz bu konuda belediye olarak uyuşturucuyla mücadelede yapılacak olan tüm işler için açık çek veriyorum. Bugün uyuşturucu sadece Ünye'nin değil tüm dünyanın sorunudur. Ancak bizler bulunduğumuz yerlerden sorumluyuz. Bu iş bir ailenin sorunu da olsa aynı, yüz ailenin sorunu da olsa aynıdır. Amacımız gençlere her alanda etkili olmaktır. Yaptığımız bu çalışmaların sonucunda her mahallemizde spor kulüpleri kurarak bunu en aza indirmeye çalışıyoruz. Ünye Kent Konseyi ve Ünye Ele Ele Derneği olarak beraber yürüttüğümüz çalışmalarımıza beraber devam ediyoruz' şeklinde konuştu.
Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen konferansa ayrıca Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Ünye İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Esat Can Öztürk, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çamyar: “Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi”EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

4 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

6 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'


SIRADAKİ HABER