HaberlerAntalya HaberleriALKÜ'lü öğrenciler Lösev için ter döktü

ALKÜ'lü öğrenciler Lösev için ter döktü - Antalya Haberleri

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Öğrencileri yardım kermesi düzenledi.

ALKÜ'lü öğrenciler Lösev için ter döktü

ALKÜ Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı 3'üncü sınıf 46 gönüllü öğrenci sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenledikleri yardım kermesi ile göz doldurdu. Geleceğin öğretmenleri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında İskele Meydanı'nda organize ettikleri kermesten elde edilen 3 bin 700 liralık geliri Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'na (LÖSEV) bağışlayacak.
Yrd. Doç. Dr. Aslı Yüksel'in koordinatörlüğünde, LÖSEV için düzenlenen kermeste öğretmen adayları, evlerinde ve kaldıkları yurtlarda kendi elleriyle yaptıkları yiyeceklerle, el sanatı ürünlerini satışa sundu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Alanya Belediyesi'nin de katkılarının bulunduğu kermese Alanyalılar büyük ilgi gösterirken, bazı vatandaşlar da yaptıkları pasta ve çörekleri getirerek öğrencilere destek verdi. Yaklaşık beş saat içinde stantlardaki bütün ürünleri satan öğrenciler, kermes sonunda 3 bin 700 lira gelir sağladı. Kermesten elde edilen gelirin tamamı, lösemi hastası olan çocuklara karşılıksız hizmet veren Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'na bağışlanacak.

ALKÜ’lü öğrenciler Lösev için ter döktü

SIRADAKİ HABER
}