Kayseri haber: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk: 'Azmettiren de saldırıyı yapan da cezasını

Kayseri haber: Geçtiğimiz günlerde uğradığı bıçaklı saldırı sonrası görevi başına dönen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk'ün başkanlığında toplanan belediye meclisinde, 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk: 'Azmettiren de saldırıyı yapan da cezasını

Meclis toplantısından önce yaşadığı saldırı hakkında meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Esat Öztürk, ' 22 Şubat 2018 tarihinde görevimiz başında bıçaklı saldırıya maruz kaldık. Meclis üyelerimize ve personelimize yaptığınız basın açıklamasından dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz oraya kamuya ait olan ve 15 yıldır işgal atında bulunan yolun açma çalışmasını görmek için bölgeye gittik. Orada menfur bir saldırıya maruz kaldık. Yaşatan da öldüren de Rabbimiz. Demek ki daha yaşayacak, hizmet edecek vaktimiz varmış. Allah çocuklarımızın yüzüne baktı. Çalışmalarıyla memnun olduğumuz vefakar ve cefakar mesai arkadaşım Sinan Sivritepe kardeşim, orada adeta kendini bize siper etti. O hain arkamızdan saldıracaktı. Planlayarak adam öldürme teşebbüsü var. Saldırgan hem arkadan hem de öldürücü darbe vuracağı için göğüs tarafına vurmaya çalıştı. İnsan olarak üzülmemek elde değil. Kendine yazık etti. Bu konuda zerre kadar merhametimiz yok. Azmettiren de, saldırıyı yapan da cezasını çekecek. Bizim bu tür şeylere pabuç bırakmayacak kadar yüreğimiz de, bileğimiz de, beynimiz de var. Ama biz kin güderek bunu yapmayacağız. Biz kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu olaydan sonra belediye çalışanları ve belediye başkanı ayağını gazdan çeker demişler. Ama yeminle söylüyorum artık gaza daha fazla basacağız. Bundan hiç kimsenin tereddüttü olmasın' diye konuştu.
Başkan Öztürk, kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Başbakan Binali Yıldırım'a, bakanlara, Kayseri valisine, milletvekillerine, garnizon komutanına, kurum ve kuruluşların yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarına, gönüllü kültür teşekküllerine ve basın sözcüsü ve özel kalemi kanalıyla kendisinden ilgisini esirgemeyen cumhurbaşkanına, telefonla, SMS ile geçmiş olsun dileklerini sunan, hastaneye ve eve gelerek kendisini ziyaret eden herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk: "Azmettiren de saldırıyı yapan da cezasını



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

4 Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

Samsunspor'a ceza kapıda

5 Samsunspor'a ceza kapıda

11 dakikalık resital

6 11 dakikalık resital

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

7 Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

8 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Ayite sürprizi kötü bitti

9 Ayite sürprizi kötü bitti

Sportif Direktör Zeren: 'Abdulkadir Bitigen bu yarayı bilerek verdi'

10 Sportif Direktör Zeren: 'Abdulkadir Bitigen bu yarayı bilerek verdi'


SIRADAKİ HABER