Hatay haber: Yardım gönüllülerinden Suriye'ye eğitim desteği

Hatay haber: İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Balkan Kültürleri İttifakı Derneği (BAKİDER) ortaklığı ile savaş mağduru öğrencilerin eğitim giderlerini karşılamak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında toplanan bağışlar Suriye'deki öğrencilere teslim edildi.

Yardım gönüllülerinden Suriye'ye eğitim desteği

Eğitim sorunun giderek arttığı Suriye'de savaş mağduru öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla faaliyetlerini sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, son olarak BAKİDER ortaklığı ile başlattığı kampanya kapsamında toplanan bağışları gazeteci, yazar, sanatçı ve aktivistlerden oluşan bir gönüllü ekibi ile Suriye içerisindeki öğrencilere götürüldü.
Yardım ekibinde bulunan İHH Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Mukadder Kırbaş, İHH Suriye Çalışmaları Eğitim Sorumlusu Mustafa Çağlı, Bakider Başkanı Emin Bajric, Bakider Başkan Yardımcısı Enes Demir, Turuncu dergisi Genel Yayın Yönetmeni Zahide Ceylan, oyuncu Sinan Albayrak, yazar Neşe Kutlutaş ile aktivistler Yağmur Alsharif, Özlem Akgüç, Esra Demirci ve Sema Arslan Suriye içerisinde İHH İnsani Yardım Vakfınca oluşturulan çeşitli tesisleri ziyaret ederek getirdikleri hediyeleri çocuklara ulaştırdı.
İHH Suriye Çalışmaları Eğitim Birimi Sorumlusu Mustafa Çağlı, 'Suriye içerisinde eğitim alanında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Son olarak BAKİDER ortaklığı ile başlattığımız kampanya kapsamında toplanan yardımları sanatçı, gazeteci, yazar ve aktivistlerden oluşan bir ekiple Suriye'nin İdlib kenti kırsalındaki tesislerimizde eğitim alan öğrencilere dağıttık. Kampanya kapsamında vakfımızca Suriye'de kurulan Rahmet Köyü'ndeki öğrencilere kırtasiye malzemesi ulaştırmanın yanı sıra Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönderilen hijyen kiti ve öğrenci-öğretmen setlerinin dağıtımlarını yaptık'' diye konuştu.
İHH gönüllülerinden oluşan ekip ile çadır kentlerde de dağıtım yaptıklarını belirten Çağlı, 'Bölgeyi ziyaret eden gönüllülerimizle birlikte Kerrame çadır kentinde yaşayan 970 çocuğumuza da çeşitli hediyeler ulaştırdık. Geniş kapsamlı bir kampanyanın ilk dönüşlerinin bu derece güzel olduğunu görmek bizleri mutlu etti' ifadesini kullandı.
Çağlı, Suriye'ye yönelik eğitim çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yardım gönüllülerinden Suriye’ye eğitim desteğiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunlu şehit kendini feda etmiş

4 Samsunlu şehit kendini feda etmiş

Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

5 Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

6 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

7 Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

8 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

9 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Başkanın inadı...

10 Başkanın inadı...


SIRADAKİ HABER