Aksaray haber: Aksaray Belediyesinde 863 işçi sınava girdi

Aksaray haber: Aksaray Belediyesi, personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin geçiş sınavını gerçekleştirdi.

Aksaray Belediyesinde 863 işçi sınava girdi

Kılıçaslan İlkokulunda yapılan sınava, sınava tabi olan 863 personel katıldı. Mahalli İdareler İşçi Statüsüne geçirilme sınavına 469'u ilköğretim,223'ü lise, 125'i üniversite, 46'sı ise okur-yazar olmak üzere toplam 863 kişi katıldı. İlkokul, ortaokul, lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları için yazılı olarak bir oturumda yapıldı. Okuryazar olmayanlar için ise sınav sözlü olarak bir oturumda gerçekleştirildi.
Aksaray Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, '24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Kamu Kurum Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin Sınavımız 04 Mart 2018 Pazar günü gerçekleştirilmiştir. Sınava, 469'u İlköğretim,223'ü Lise, 125'i Üniversite, 46'sı ise okur-yazar olmak üzere toplam 863 kişi katılmıştır. Sınavın ilanı ve itiraz: sınav sonuçları kurumumuz internet adresinde (http://aksaray.bel.tr) ilan edilecektir. İlan tebligat yerine geçecek olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sınavda başarılı olamayanlar, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne itirazda bulunabilir. İtirazlar Sınav Kurulunca 4 iş günü içerisinde değerlendirilerek karara bağlanacak ve sonuç ilgilisine yazılı şekilde tebliğ edilecektir' denildi.

Aksaray Belediyesinde 863 işçi sınava girdiEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da Erva bebeğin dramı

2 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

3 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

4 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

5 Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

Hakem 'penaltı' dedi

6 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

7 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

8 Doğan Medya Grubu satıldı

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

9 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok

10 Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok


SIRADAKİ HABER