HaberlerTrabzon HaberleriTrabzon Bilim Merkezi masaya yatırıldı

Trabzon Bilim Merkezi masaya yatırıldı - Trabzon Haberleri

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon'a Bilim Merkezi kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Trabzon Bilim Merkezi masaya yatırıldı

Başkan Gümrükçüoğlu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumundan (TÜBİTAK) gelen heyet ile Bilim Merkezi kurulması için sürdürülen çalışmaları masaya yatırdı. Gerçekleştirilen istişare toplantısında çalışmalar gözden geçirilirken karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Başkan Gümrükçüoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada bilim merkezlerinin önemine dikkat çekti. Bilim merkezlerinin, bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde arttırmakla birlikte şehirlerin marka değerine de çok önemli katkılar sağladığını ifade eden Gümrükçüoğlu 'Bilim merkezleri, farklı yaş gruplarından ve farklı birikime sahip bireyleri bilimle buluşturarak, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır hale getirmeyi, bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmayı amaçlayan; deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren, ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik eden; kamu yararı gözeten, kar elde etmek amacıyla kurulmayan merkezlerdir. Bu merkezler toplumun bilime duyduğu ilgiyi üst düzeyde arttırmasının yanı sıra şehirlerin marka değerlerine de çok önemli katkılar sağlamaktadır. İnşallah ilgili kurumlarımızla birlikte bu önemli merkezi şehrimize kazandıracağız. Bu doğrultuda hazırlık çalışmalarımıza devam ediyoruz' dedi.

Trabzon Bilim Merkezi masaya yatırıldı

SIRADAKİ HABER
}