Gaziantep haber: HKÜ Rize'de Öğrencilerle Buluştu

Gaziantep haber: Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ),Türkiye'nin dört bir yanında seminerlerini sürdürüyor.Çeşitli illerde düzenlediği seminerlere bir yenisini daha ekleyen HKÜ Rize'de öğrencilerle buluştu.

HKÜ Rize'de Öğrencilerle Buluştu

HKÜ'nün düzenlediği programa, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, HKÜ Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Songül Kalyoncu ve HKÜ Öğretim Üyesi Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Mehmet Dinç katıldı. Mehmet Dinç'in konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrenciler eve öğretmenlere, 'Sınav Kaygısı ve Motivasyonu' ile ilgili önemli bilgiler verdi.
'Çalışmaktan Vazgeçmeyin'
Sınav motivasyonu ile ilgili önemli açıklamalar yapan HKÜ Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, salondaki öğrencilere moral aşıladı. Dinç, seminerde şunları anlattı: 'Hedefinize ulaşabilmeniz için iki önemli durum var birisi zaman, diğeri ise istediğiniz bir şeyi gerçekten istemek ve bunun için çalışmaktır. Zamanı verimli kullanmak çok önemli. Zaman kadar önemli olan bir şeyi gerçekten istemek ve bunu başarabilmek için planlar yapıp mücadele etmek de son derece önem arz etmektedir Yakın zaman içinde sizleri önemli bir sınav beklemektedir.Eğer siz tüm bahanelerden arınarak sınavınıza adapte olur ve bu sınavı gerçekten kazanmayı isterseniz başaran sizler olacaksınız. Unutmayın ki daha çok bahanesi olan değil, her tür bahane ve probleme karşı yılmadan çalışanlar başaracaktır. Şunu da atlamamak gerekir, sınav çok önemli ama kesinlikle dünyanın sonu değil. Eğer sınavınız iyi geçmese bile, bu sizde asla hedefe ulaşmada engel oluşturmasın. Hedefe ulaşana kadar çalışmaktan vazgeçmeyin, olumsuz düşüncelerden, olumsuz kişilerden uzak durun ve başarıya odaklanın.'
'Severek ve isteyerek yapın'
Dinç,tavsiyelerini sürdürerek, 'Önemli olan gerçekten istediğiniz ve bir ömür sürdüreceğiniz mesleğinizi iyi belirlemek. Benim tavsiyem şu; bu üniversite iyidir şu üniversite kötüdür gibi düşünceler yerine, hangi bölümü severek yaparım bunu düşünmenizdir. Çünkü seçtiğiniz bölüm hayatınızı dört yıl kadar etkileyecekken, seçtiğiniz mesleğiniz belki 40 yıl hayatınızı etkileyecektir. O yüzden buna dikkat etmeniz gerekir. Bir diğer önemli olay ise bir işi severek yapmanızdır. Hangi işi yapıyorsanız yapın, severek ve isteyerek yapın. Bu nedenle de severek yapacağınız meslekleri tercih ediniz' ifadelerinde bulundu.
Seminer sonrası, Songül Kalyoncu, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz'a hediye ve plaket taktim etti. Program hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

HKÜ Rize’de Öğrencilerle BuluştuEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

2 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsun'da Erva bebeğin dramı

3 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

4 Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

5 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

6 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

7 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

8 Doğan Medya Grubu satıldı

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

9 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok

10 Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok


SIRADAKİ HABER