HaberlerKırıkkale HaberleriÜniversiteliler Kırıkkaleli yöneticileri dinledi

Üniversiteliler Kırıkkaleli yöneticileri dinledi - Kırıkkale Haberleri

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileriyle Kırıkkale Valisi başta olmak üzere şehirdeki bazı yöneticiler deneyimlerini paylaştılar.

Üniversiteliler Kırıkkaleli yöneticileri dinledi

Sungurlu MYO Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Dr. Gamze Ebru Çiftçi'nin yürüttüğü ders kapsamında, Yahşihan Belediyesi, Sungurlu Belediyesi ve Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesinin katkılarıyla düzenlenen gezi ile öğrenciler Kırıkkale yöneticilerle buluştu. Kırıkkale Valisi, Belediye Başkanı ve Yahşihan İlçe Belediye Başkanını ziyaret eden öğrenciler, idarecilik ile ilgili yönelttikleri sorularla bilgi dağarcıklarını geliştirdiler.
Valilik ziyareti sırasında Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, sahada olmanın mesleki gelişime katkısına değindi. Yüzme sporundan örnek veren Vali Haktankaçmaz, ne kadar yüzmenin teorisi öğrenilse dahi suyun içine girilmeden yüzmenin öğrenilmeyeceğini, yöneticiliğinde buna benzediğini ifade etti.
Öğrenciler Yahşihan Belediye Başkanına yaptıkları ziyareti ilçede bulunan Anadolu toprakları üzerindeki ilk demir köprüde gerçekleştirdiler. Hem ilçe tarihini hem de demir köprünün önemini öğrencilere anlatan Yahşihan İlçe Belediye Başkanı Ahmet Sungur, 'Kırıkkale ziyaretleri sırasında bizleri de ziyaret eden öğrencilerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onların ziyaretiyle birlikte biz de kendi ilçemize olan hafızamızı tekrarlamış olduk. Köprü ile ilgili olan bilgilerimizi tazeledik. Türkiye'de idareci olma hem çok keyiflidir hem de çok zordur. Türkiye şartlarında idarecilik yapan kişiler öncelikle kanundan ayrılmayacaklar ve insan haklarını takip edecekler. Halkla ilişkileri iyi tutmak durumundalar. Onlara tavsiyemiz dürüst olsunlar, düzgün olsunlar. Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı vatandaş olsunlar. Ona göre hem kendilerini yetiştirsinler hem de onlardan sonra gelecek nesli yetiştirsinler' dedi.
Kırıkkale Belediyesi Başkanı Mehmet Saygılı ise öğrencilere şehirdeki kriz yönetiminin ve idarecilikte kontrol dışındaki anlardaki yöneticilerin tutumunun önemini anlattı.
Belediye ziyaretleri sonrası öğrenciler Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Silah Fabrikası içinde bulunan Silah Müzesini ziyaret etti. Burada öğrenciler geçmişten bugüne kullanılan savunma ürünleri hakkında bilgi aldı.
Ayrıca organizasyonun düzenlenmesi konusunda girişimlerde bulunan Pelin Akkurt ve Gazeteci Hakan Gökkaya, etkinlik süresince öğrencilere eşlik etti.

Üniversiteliler Kırıkkaleli yöneticileri dinledi

SIRADAKİ HABER
}