HaberlerÇankırı HaberleriÇankırı'daki işitme engelli bireylere afet bilinci eğitimi verildi

Çankırı'daki işitme engelli bireylere afet bilinci eğitimi verildi - Çankırı Haberleri

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında AFAD ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önderliğinde işitme engelli vatandaşlara işaret dili ile afet bilinci eğitimi verildi.

Çankırı'daki işitme engelli bireylere afet bilinci eğitimi verildi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen eğitimin açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdürü Hasan Sait Korkuata ülke olarak afetlerin yoğun yaşandığı bir ülke olduğumuzu hatırlatarak, 'Sadece deprem değil diğer afetlerde de yoğunlukların yaşanan sel, çığ, heyelan gibi afetlerin yoğun olduğu bir ülkeyiz. Günümüzde de yoğun savaşlar ve diğer terör olaylarından dolayı ülkemiz maalesef büyük sıkıntılar yaşayabilmektedir. Biz ülke olarak bunların hepsine hazırlıklı olmak zorundayız. Sadece kamu kurumları olarak, AFAD, Aile Sosyal Politikalar, Valilik ve diğer kurumlarımız olarak hazırlı olmamız yetmiyor, aynı zamanda vatandaşımızın da bu afetlere hazırlı olmaları gerekiyor. Vatandaşlarımızı bu konuda ne kadar bilinçlendirirsek o kadar başarımızın oranı artar. Bizim AFAD olarak 'Afete hazır Türkiye' projemizin bir ayağı olan bunun alt başlıkları olan 'Afete Hazır Okul', 'Afete Hazır Aile', 'Afete Hazır Gençlik', 'Afete Hazır Engelliler' diye projelerimiz var' dedi.
Eğitime Vali Yardımcısı Musa Göktaş, İl Genel Başkanı Ruhi Şeker, kurum müdürleri, davetliler, işitme engelli vatandaşlar, öğrenciler katıldı.

Çankırı’daki işitme engelli bireylere afet bilinci eğitimi verildi

SIRADAKİ HABER
}