HaberlerGaziantep HaberleriAntepfıstığı Gaziantep'in gişe rekorunu kırdı

Antepfıstığı Gaziantep'in gişe rekorunu kırdı - Gaziantep Haberleri

Gaziantep'teki sinema salonları, Antep fıstığı filmi ile birlikte şehirdeki seyirci rekoru kırdı. Milyon dolarlık bütçelerle çekilen filmleri geride bırakan Antepfıstığı filmini 17 günde 52 bin biletli seyirci izledi.

Antepfıstığı Gaziantep'in gişe rekorunu kırdı

Gaziantep'te çok iddialı, çok reklamı yapılan filmlerin seyirci rakamları 20 bini geçmedi. Ancak ilk kez, yörenin şivesiyle çekilen, şehrin tanıtıldığı, tarihsel ve kültürel değerler ön planda tutulduğu, romantik komedi türündeki Antep fıstığı filmi, en çok izlenen filmlerin rekorlarını şimdiden yaklaşık olarak 3'e katladı. Salon işletmecilerinden alınan bilgilere göre, Antep fıstığı'nı 17 gün içerisinde 52 bin biletli seyirci izledi. Bazı seyirciler ise, yoğunluktan dolayı, filmle ilgili planlarını ilerleyen günlere erteledi. Antep fıstığı, seyircilerden gelen talep doğrultusunda önümüzdeki haftalarda da gösterimde olacak.
'Hayatında Sinemaya Gitmemiş İnsanlar Var'
Filmin Yapımcısı Meral Ay, şehrin bu filme sahip çıkmasının kendileri için her şeyden önemli olduğunu belirterek 'Bizim çıkış noktamız Gaziantep olduğu için, öncelikle bu şehrin onayını almamız gerekiyordu. 17 gün içerisinde görülüyor ki, şehrimizle ilgili doğru bir proje ortaya koymuşuz. Sokaktaki insanımız, esnafımız, işçimiz, sanayicimiz, öğrencilerimiz en önemlisi ninelerimiz-dedelerimiz torunlarının ellerinden tutarak bu filme geliyor. Aile olarak ortak etkinliklerinde bu filmin olması ve filmin bittiğinde de elleri yoruluncaya kadar alkışlamaları bizim için çok değerli. İnanın duygularımızı ifade etmekte zorlanıyoruz' diye konuştu. Gaziantep'te en fazla izlenen filmin 20 bini geçmediğini söyleyen Meral Ay 'Bu rakam, salon işletmecilerinden aldığımız bilgi. Antepfıstığı'nı 52 bin kişinin izlemesi, hiç sinemaya gitmeyen 32 bin insanın, yıllar sonra belki de ilk kez sinemaya gittiği anlamına geliyor. Bu da gösteriyor ki, Antepfıstığı binlerce insana tekrar sinemaları hatırlattı. İyi ve doğru proje yapıldığında, aslında bir izleyici potansiyelinin olabileceğini gösterdi. Bunu biz başardığımız için ayrıca mutluyum. Bir başka önemli gelişme ise, zor günler geçiren Gaziantep'teki sinema salonları, bu film ile birlikte yeniden hareketlilik kazanmış oldu. Bu vesileyle, tüm Gaziantep halkına, özellikle torunlarının ellerinden tutarak, bu filmi izlemeye gelen ninelerimize ve dedelerimize teşekkür ediyorum' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}