Adıyaman haber: Adıyamanlı halter sporcusu Türkiye ikincisi oldu

Adıyaman haber: Türkiye Halter Federasyonu tarafından Gaziantep'te düzenlenen Naim Süleymanoğlu Kulüpler Arası Türkiye Halter Şampiyonasında Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Gamzegül Kızıldağ Türkiye 2.'si oldu.

Adıyamanlı halter sporcusu Türkiye ikincisi oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Olimpiyat Şampiyonu merhum Halterci Naim Süleymanoğlu adına Kamil Ocak Spor Salonunda Büyükler Kategorisinde düzenlenen organizasyonda, 36 şehir ve 73 kulüpten 205'i bayan, 305'i erkek olmak üzere toplam 510 sporcu birincilik için mücadele etti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman adına şampiyonaya katılan ve 53 kilogramda yarışan Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Gamzegül Kızıldağ'ın 36 kişi içerisinde elde ettiği başarı ile Türkiye 2.si olduğunu söyledi.
Bayan olarak halterde şampiyonluk elde eden sporcu Kızıldağ ile gurur duyduğunu ifade eden Müdür Keleş, 'Uluslararası boyutta Türkiye'nin adını, altın harflerle yazdıran Naim Süleymanoğlu'nun Türk sporu için önemli bir isim olduğunu unutmamak lazım. Avrupa Şampiyonluğu, dünya 4. ve 5. Liginin yanı sıra Türkiye Şampiyonu olan Gamzegül Kızıldağ ilimizin yetiştirdiği bir milli sporcu olarak her zaman gurur kaynağımız olmayı başarmıştır. Halter sporuna başladığı günden buyana birçok madalya ve birincilik elde eden Gamzegül kızımızı gönülden kutluyorum. Kendisini halter sporuna teşvik eden ve özveri ile çalıştıran antrenör babası Ziya Kızıldağ'a da ayrıca teşekkür ederim. Artık sporda başarı sadece erkeklerin değil, azimle çalışan genç kızlarımızın da elde ettiği başarılar göğsümüzü kabartıyor. Ben sporcumuzu ve onu yetiştiren babasını kutluyor başarılarının devamını diliyorum' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

2 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsun'da Erva bebeğin dramı

3 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

4 Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

5 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

6 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

7 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

8 Doğan Medya Grubu satıldı

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

9 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok

10 Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok


SIRADAKİ HABER