HaberlerSamsun HaberleriCanik'ten iki dev sempozyum

Canik'ten iki dev sempozyum - Samsun Haberleri

Canik Belediyesi '3. Bin Yılda İnsan' başlığı altında iki önemli sempozyuma daha imza atıyor

Canik'ten iki dev sempozyum

Canik Belediyesi, iki önemli uluslararası sempozyumla daha bilim insanlarını Samsun'da buluşturuyor. Canik Kültür Merkezi'nde 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek "Medeniyetler Merkezi ve Büyük Güçlerin Hedefi Ortadoğu" konulu 9. Uluslararası Canik Sempozyumu'nun ardından, 13-15 Nisan tarihleri arasında ise bilim insanları 10. Uluslararası Canik Sempozyumu'nda "Hedefe Doğru İnsan" konusunu ele alacak. Belediye tarafından 20-22 Nisan tarihleri arasında ise "Şehir ve İnsan" konulu konferans ve paneller düzenlenecek.

TECRÜBELİYİZ

Şehre ve insanlığa katkıda bulunacak birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Başkan Osman Genç, "Bugüne kadar tarih, çocuk, şehir gibi birçok konuda sempozyum düzenledik. Bu konuda tecrübeli bir belediye olarak yine bilim insanlarımızı iki önemli uluslararası sempozyumda şehrimizde buluşturacağız. Bu iki sempozyumumuzda ülke ve millet olarak bizleri de yakından ilgilendiren 'Medeniyetler Merkezi ve Büyük Güçlerin Hedefi Ortadoğu' ile 'Hedefe Doğru İnsan" konularını belirledik" dedi.

KİTAP HALİNE GELECEK

Her iki sempozyumun da insan yaşamına katkıda bulunacağına inandığını belirten Başkan Genç, "Kültürel çalışmalara önem veriyoruz. Bu tür sempozyumları düzenlememizdeki amaç, insanlığa faydalı bilgiler elde etmektir. Çünkü ülkemizden ve yurt dışından birçok bilim insanı bilgilerini bizimle paylaşacak. Daha önce gerçekleştirdiğimiz 8 sempozyumun ardından olduğu gibi bu iki sempozyumumuzdan da elde edilecek bildirileri kitap haline getireceğiz. Dolayısıyla gelecek nesiller için çok önemli kaynaklar elde edeceğiz" diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}