HaberlerSamsun HaberleriMühendis adaylarına eğitim

Mühendis adaylarına eğitim - Samsun Haberleri

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi öğrenci üyelerine yönelik 'Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli Üretim Eğitim Programı'na başladı

Mühendis adaylarına eğitim

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi CAD/CAM Laboratuvarında düzenlenen eğitim 5 hafta sonu sürecek. Eğitime, OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitim-öğretim görmekte olan 17 öğrenci üye katıldı.

ETKİNLİKLER SÜRECEK

Eğitimle ilgili bilgi veren MMO Samsun Şubesi Öğrenci Üye Komisyon Başkanı Doğancan Üzüm, “Okul ve iş yaşantımız arasındaki geçecek olan süreçte okulumuzun yanı sıra bizlerin bilgi birikim ve donanımlarını artırma çabası içerisinde olan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ile Öğrenci Üye Komisyonu olarak beraber çalışıp öğrenci üyelerin ihtiyaçlarına göre kurslar, seminerler ve teknik geziler düzenliyoruz. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

TASARIM VE İNOVASYON

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan ise, “Öğrencilerimizin gelecekte yer alacakları iş yaşamına hazırlıklı olarak başlayabilmesini önemsiyoruz. Rekabetin yoğun yaşandığı, farkındalık oluşturabilen ve donanımlı olanın önünün açık olduğu iş yaşamında öğrencilerimiz almakta oldukları rutin eğitimin yanı sıra yabancı dil eğitimlerine ağırlık vererek ikinci hatta üçüncü yabancı dile sahip olabilmek için uğraş vermeleri gerekir. Tasarım ve inovasyon kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik eğitimlere de yönelmeleri lazım. Öğrenci üyelerimizin mesleki ve sosyal gelişimine yönelik çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}