HaberlerSamsun HaberleriEsnafla birlikte yönetim

Esnafla birlikte yönetim - Samsun Haberleri

Oda üyelerinden Nevzat Özel'in kahvaltı programına katılan Samsun Kahveciler Odası Başkan Adayı Köksal Orman, 'Odamızı koltukta değil, esnafımızın yanına gelip onlarla birlikte yöneteceğiz' dedi

Esnafla birlikte yönetim

Samsun Umum Kahveciler, Büfeciler ve Gazinocular Odası Başkan Adayı Köksal Orman, oda üyesi Nevzat Özel tarafından onuruna verilen kahvaltı programına katıldı.

SIKINTILARI VAR

Verdiği destek dolayısıyla Nevzat Özel ve programa katılan oda üyelerine teşekkür eden Orman, "Esnaf ziyaretlerimiz sonucunda gördük ki, bağlı bulundukları oda tarafından sorunlarının çözümü noktasında sıkıntılar var. Bu oda içerisinde büfeciler, gazinocular ve birçok meslek grubu yer alıyor. Kısacası aileleriyle birlikte düşünürsek binlerce insanı içine alıyor. Bu nedenle sorunların çözümü çok önemli ve bugüne kadar üyelerini savunan bir mekanizma olmamış. Odamızı koltukta değil, esnafımızın yanına gelip onlarla birlikte yöneteceğiz" diye konuştu.

BEKLENTİLERİ BİLİYORUZ

Sorunlara çözüm üretmek için aday olduğunu, esnafın bununla ilgili beklentisini de bildiklerini belirten Orman, "Odamızın şemsiyesi altında olan iş kolları, zorluklarla boğuşmaktadır. Ekibimle birlikte üyelerimizin ve işyerlerimizin sorunlarını çözmek için gayret gösterecek, ben değil biz mantığını ön plana çıkaracak, şeffaf ve hesap verilebilir yönetimle onları temsil edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM ÜRETİLMİYOR

Canik'te hizmet veren Salon 2011'de gerçekleşen kahvaltı programına çok sayıda kahveci esnafı katıldı. Mesleki olarak çeşitli sıkıntılar içinde bulunduklarını belirten esnaflar, sorunların çözümü noktasında ilgili bulmakta zorlandıklarını ifade etti. Üyelerden Sezai Tepe, Atakum'da bulunan oda merkezinin bir süre önce kapandığını, faaliyetlerini bir kafede sürdürdüğünü öne sürerek odanın aidat toplamak dışında sıkıntılarına çözüm üretmediğini dile getirdi.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}