Samsun Haber | Aile gelişirse toplum da gelişir

Samsun Haber | Bafra Belediyesi ile AÇEV'in hayata geçirdiği Baba Destek Programı'nın önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Aile gelişirse toplum da gelişir' dedi

Aile gelişirse toplum da gelişir

Baba Destek programı, Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile birlikte sürdürülüyor. Eğitime katılan babalara, AÇEV gönüllü eğitimcileri tarafından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitim programı ile destek veriliyor. 3-6 ve 7-11 yaş dönemi çocukları olan babalara yönelik olarak açılan gruplarla haftada bir gün 2 saat süreyle uygulanan program, 10-13 hafta sürecek. Programda, annelere yönelik de 2 oturum gerçekleştirilecek.

EN ÖNEMLİ FAKTÖR

Ailenin gelişiminin toplumun gelişimi olduğunu ifade eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Aileler ve çocukları için çok önemli bir eğitim programı olan BADEP’i AÇEV işbirliği ile yapıyoruz. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek, aile ve okul ortamlarında olmaktadır. Bunun yanı sıra çevre de önemli bir faktör. Bu faktörlerden en önemlisi olan aile içi eğitimin verilebilmesi de bilinçli olmaktan geçer. Bu anlamda anne ve babalar da eğitim görmeli ve çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini, onlarla nasıl vakit geçirmeleri gerektiğini ve buna benzer birçok konu hakkında iyi bir eğitim alarak öğrenmeli. Ücretsiz olarak uyguladığımız programda babalara, annelere ve çocuklara yönelik olarak yayınlar, mektuplar ve oyunlar veriliyor. Tüm bu eğitimlerin sonuçlarını en iyi şekilde görmeyi temenni ediyoruz" dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

2 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsun'da Erva bebeğin dramı

3 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

4 Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

5 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

6 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

7 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

8 Doğan Medya Grubu satıldı

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

9 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok

10 Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok


SIRADAKİ HABER