HaberlerSamsun HaberleriAile gelişirse toplum da gelişir

Aile gelişirse toplum da gelişir - Samsun Haberleri

Bafra Belediyesi ile AÇEV'in hayata geçirdiği Baba Destek Programı'nın önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Aile gelişirse toplum da gelişir' dedi

Aile gelişirse toplum da gelişir

Baba Destek programı, Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile birlikte sürdürülüyor. Eğitime katılan babalara, AÇEV gönüllü eğitimcileri tarafından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitim programı ile destek veriliyor. 3-6 ve 7-11 yaş dönemi çocukları olan babalara yönelik olarak açılan gruplarla haftada bir gün 2 saat süreyle uygulanan program, 10-13 hafta sürecek. Programda, annelere yönelik de 2 oturum gerçekleştirilecek.

EN ÖNEMLİ FAKTÖR

Ailenin gelişiminin toplumun gelişimi olduğunu ifade eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Aileler ve çocukları için çok önemli bir eğitim programı olan BADEP’i AÇEV işbirliği ile yapıyoruz. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek, aile ve okul ortamlarında olmaktadır. Bunun yanı sıra çevre de önemli bir faktör. Bu faktörlerden en önemlisi olan aile içi eğitimin verilebilmesi de bilinçli olmaktan geçer. Bu anlamda anne ve babalar da eğitim görmeli ve çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini, onlarla nasıl vakit geçirmeleri gerektiğini ve buna benzer birçok konu hakkında iyi bir eğitim alarak öğrenmeli. Ücretsiz olarak uyguladığımız programda babalara, annelere ve çocuklara yönelik olarak yayınlar, mektuplar ve oyunlar veriliyor. Tüm bu eğitimlerin sonuçlarını en iyi şekilde görmeyi temenni ediyoruz" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}