HaberlerManisa HaberleriMantar yetiştiriciliği eğitimi yapıldı

Mantar yetiştiriciliği eğitimi yapıldı - Manisa Haberleri

Manisa'nın Salihli ilçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından mantar yetiştiriciliği konusunda, üreticilere yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Mantar yetiştiriciliği eğitimi yapıldı

Salihli Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim seminerine konuşmacı olarak Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden, mantar yetiştiriciliği konu uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa Kemal Soylu katılırken, eğitime çevre ilçelerdeki üreticiler de büyük ilgi gösterdi.
Eğitimin yoğun bir katılımla gerçekleştirildiğini ifade eden Salihli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir, eğitimde üreticilere başta kayın mantarı olmak üzere mantar üretimi ve yetiştiriciliği hakkında bilgiler verildiğini söyledi. Demir, mantar yetiştiriciliği hakkında üreticilere bilgilendiren Ziraat Yüksek Mühendisi Soylu'ya, ev sahipliği yapan Ziraat Odasına teşekkür etti.
Demir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak, üreticilere yönelik bu tür eğitim seminerlerine düzenlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Mantar yetiştiriciliği eğitimi yapıldı

SIRADAKİ HABER
}