HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz açıklık getirdi

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz açıklık getirdi - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, 'Geçmişe dönük incelemelerde hiç kimsenin, hiçbir şeyin üzerini örtmeye çalışmıyoruz. Bu konuda İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş istedik ve bugün yarın gelip incelemeye başlayacaklar' dedi

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz açıklık getirdi

EN AZ 1 AY SÜRECEKTİ

Samsunspor önce bağımsız bir denetleme şirketiyle anlaşıp, inceleme başlatmış ancak çalışmalar ikinci gününde ise Kayyum Heyeti'nin isteği doğrultusunda durdurulmuştu. Bu durumun ardından çeşitli spekülasyonlar çıkarken Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, konuya açıklık getirdi. Karayılmaz, "Bu şirket daha önce TFF ile de çalıştığı için Samsun'a davet etti. Onlardan isteğimiz, bizlere nelere dikkat etmemiz konusunda bilgi vermeleriydi. Ancak şirket geçmişe dönük tüm dosyaları açmak isteyip, inceleme başlatmaya çalışınca ve bu işin bir, bir buçuk ay süreceğini söyleyince, denetlemelerini durdurduk" diye konuştu.

DEVLET DENETLEYECEK

Karayılmaz, "Bizim zaten bağımsız şirkete kulübü denetlettirmek gibi bir niyetimiz yoktu. Çünkü biz İçişleri Bakanlığı'ndan yani devletten gerekli müfettişleri talep ettik. Bugün yarın gelecekler ve incelemeye başlatacaklar. Aynı anda iki denetleme olması da doğru bir durum olmayacaktı. Biz de kendilerine teşekkür ettik ve çalışmalarını sonlandırdık. Bizim bu incelemelerde hiç kimsenin hiçbir şeyin üzerini örtmeye çalışmıyoruz. Bakanlığın da en az 1 ay sürecek incelemelerinin ardından zaten bir şey çıkarsa gereken yapılacaktır. Bu konuda herkesin bizleri güvenip ve inanmasını istiyoruz. Biz herkese eşit mesafede olduğumuz için buradayız" dedi.

SIRADAKİ HABER
}