HaberlerAnkara HaberleriBEE'O Propolis, 'İnovatif Girişimcilik Ödülü'ne layık görüldü

BEE'O Propolis, 'İnovatif Girişimcilik Ödülü'ne layık görüldü - Ankara Haberleri

BEE'O Propolis, KOSGEB'in bu yıl beşincisini düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri'nin 'İnovatif Girişimcilik' kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

BEE'O Propolis, 'İnovatif Girişimcilik Ödülü'ne layık görüldü

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığ'nın (KOSGEB) bu yıl beşincisini düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri sonuçlandı. Türkiye'de ilk kez yerli propolis üretimini başlatan BEE'O Propolis, geliştirdiği inovatif ürün BEE'O Suda Çözünür Propolis Damla ile inovasyon ödülüne layık görüldü.
KOBİ'lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik hizmet ve destekler sunan KOSGEB'in ödül töreni, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Ankara KOSGEB Başkanlık Binası'nda gerçekleşti.
Ödül töreninde konuşma yapan BEE'O Propolis Genel Müdürü Gıda Yüksel Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, firmalarını 2013 yılında kurduktan sonra ilk desteği KOSGEB Ar-Ge projesi ile aldıklarını belirterek, 'Dolayısıyla bu ödül bizim için çok anlamlı ve çok değerli. Bu ödülü almaktan büyük bir gurur ve mutluluk duydum. Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda her gün daha büyük bir inançla ilerlemeye devam edeceğiz' dedi.
Oğlunun bağışıklık sorununu propolis ile aşan Samancı, 'Türkiye'de daha önce üretilmeyen propolisin ilk kez 'Sözleşmeli Arıcılık' modeliyle yerli üretimini başlatmak ve proses yöntemini geliştirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile birlikte, 2013 yılında KOSGEB destekli propolis projesi ile firmasını İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent'te kurdu. Şu anda yurt içinde BEE'O yurt dışında BEE&YOU markasıyla propolis, arı sütü, bal, polen içeren ürünlerini kovandan sofraya prensibiyle, besin içeriği ve biyolojik aktivitesini koruyarak tüketicilerine sunmaya devam ediyor. Kore, Almanya, Hollanda, Suudi Arabistan ve Pakistan'a ürünlerini ihraç ederek, Türkiye'de yerli üretimini başlattıkları Anadolu propolisini dünyaya tanıtma yolunda emin adımlarla ilerliyor' ifadelerine yer verdi.

Samancı, Kadınlar Günü paneline katılıyor
Öte yandan, 6 Mart'ta yapılacak olan Being an Efficient and High Impact Woman konulu panel, bu yıl BEE'O'nun kurucusu Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı'yı ağırlıyor.
İsviçre Ticaret Odası Derneği ve İsviçre Başkonsolosluğu, bu yıl buluşlarıyla adından söz ettiren bilimin dahi kadınlarını bir araya getiriyor. Türkiye'nin güçlü kadınlarını bir araya getiren panel, bu yıl BEE'O Propolis'in genel müdürünü de ağırlayacak. Türkiye'de ilk kez yerli propolis üretimini başlatan Aslı Elif Tanuğur Samancı, konuşmacı olarak katılacağı Being an Efficient and High Impact Woman konulu panelde girişimcilik hikayesinden bahsedecek. 6 Mart günü Pera Palace Oteli'nde gerçekleşecek olan Kadınlar Günü paneli, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü anmak ve anlamlandırmak üzere organize ediliyor.
İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent'te gerçekleştirdiği Ar-Ge projesiyle propolisi insan tüketimine uygun hale getiren BEE'O, uzman gıda ve ziraat mühendisleri kontrolünde üretiliyor. Türkiye'nin ilk ve tek sözleşmeli arıcılık modeliyle üretilen BEE'O, Amerika'da online olarak www.bee-and-you.com web sitesi üzerinden ve ayrıca distribütörler aracılığıyla New York, Boston, Florida ve New Jersey gibi bölgelerde dağıtım gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra, Kore, Almanya, Hollanda, Suudi Arabistan ve Pakistan'a ürünlerini ihraç eden BEE'O, Türkiye'de yerli üretimini başlattıkları Anadolu propolisini dünyaya tanıtma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

BEE’O Propolis, ‘İnovatif Girişimcilik Ödülü’ne layık görüldü

SIRADAKİ HABER
}