HaberlerDiyarbakır HaberleriSilvan'da 'Engelli Farkındanlığı' semineri

Silvan'da 'Engelli Farkındanlığı' semineri - Diyarbakır Haberleri

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde faaliyet sürdüren Engellileri Koruma Derneği tarafından Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesinde 'Toplumda Engelli Farkındanlığı' konulu seminer düzenledi.

Silvan'da 'Engelli Farkındanlığı' semineri

Silvan eski Engellileri Koruma Derneği Başkanı Hasan Yurtkent ile Muhammed Gezer, toplumda engelli bireylere karşı farkındalığı arttırmak için bireysel çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesinde, 'Toplumda Engelli Farkındalığı' konulu seminer düzenlendi. Seminere Hastane Başhekimi Fesih Uyan, İdari ve Mali İşler Müdürü Hamit Yaşa, Mali İşler Müdürü Yardımcısı Ahmet İçgil, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çetin Tayınmak ve personeller katıldı.
Seminerde Silvan ilçesinde yapılan çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalar sinevizyon eşliğinde gösterilirken, engelli bireylerin sağlık alanında var olan hakları ile engelli bireylere empati konulu başlıklar anlatıldı. Bir gün süren seminerde sağlık personeli, hasta kabul yönlendirme sekreterlik ve temizlik birimi olmak üzere toplam 80 personele toplumda engelli farkındalığı anlatıldı.
Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Fesih Uyan, eski Engellileri Koruma Derneği Başkanı Hasan Yurtkent ile Muhammed Gezer'e teşekkür belgesi verdi.

Silvan’da ‘Engelli Farkındanlığı’ semineri

SIRADAKİ HABER
}