HaberlerSamsun HaberleriŞahin: 'Etle tırnak gibiyiz'

Şahin: 'Etle tırnak gibiyiz' - Samsun Haberleri

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, muhasebeci ve mali müşavirlerle etle tırnak gibi olduklarını söyledi.

Şahin: 'Etle tırnak gibiyiz'

Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası(SSMMMO) Yönetimi, 'Muhasebe Haftası' etkinlikleri çerçevesinde Samsun TSO'yu ziyaret etti. Ziyarette konuşan SMMMO Başkanı Hayrul Kayar, Muhasebe Haftası etkinlikleri çerçevesinde yakın ilişkide bulundukları resmi ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ifade etti. Muhasebe mesleğinin dünyanın en eski mesleklerinden biri olduğunu belirten Kayar, 'Ziyaretlerimizde mesleki dayanışmamızı sergilemeye çalışarak, sorunlarımızı ve beklentilerimizi dile getiriyoruz. Bizler de birer KOBİ'yiz. Sizler gibi reel sektörün birer hamisi olduğumuz kadar, iş adamlarımızın da sırdaşıyız. Ama bizim de çözüm bekleyen mesleki sorunlarımız var. Sıkıntılarımız olsa da meslek mensuplarımız fedakarca çalışarak görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorlar' dedi.

'Etle tırnak gibiyiz'
Oda Meclis Başkanı Aydın Özvatan, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören ve Oda Genel Sekreteri Süleyman Karabük'ün de bulunduğu ziyarette konuşan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Muhasebe Haftası'nı kutladı. Şahin, yaptığı konuşmada, 'Sizler kamu adına toplanacak kaynağın oluşması için önemli bir görev üstlenen meslek grubusunuz. Çünkü vergi veren mükellefler ile vergi toplayan devlet arasında bir aracı kurum olarak görev yapıyorsunuz. Ayrıca, meslek temsilcileriniz iş dünyasının en önemli paydaşları arasında. Sizlerle etle tırnak gibiyiz. Özverili çalışmalarınızın her zaman farkındayız. Camiamız adına sizlerin şahsında bütün meslek grubu üyelerinizin Muhasebe Haftası'nı kutluyorum' diye konuştu.

Şahin: “Etle tırnak gibiyiz”

SIRADAKİ HABER
}