Ankara haber: Yenimahalle'de Kadınlar Günü'ne yemekli kutlama

Ankara haber: Yenimahalle Kent-Koop Mahallesi Muhtarı Şükran Ayaz'ın ev sahipliğinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yemek düzenlendi.

Yenimahalle'de Kadınlar Günü'ne yemekli kutlama

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın eşi Azize Yaşar, Uluslararası Yaşlılara Saygı Federasyonu (UYSAF) Başkanı İlhan Tezel ve yönetiminin de katıldığı etkinlikte kadınlar 8 Mart'ı kutladı. Batıkent Meydan AVM 'de düzenlenen ve yüzlerce Yenimahalleli kadını aynı çatı altında buluşturan etkinlikte konuklar yemeklerini yiyip, canlı müzik eşliğinde gönüllerince bir akşam geçirdi.

Emekçi kadınlar unutulmadı
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan programda Azize Yaşar ve Şükran Ayaz, Batıkent'te doğup büyüyen ve 2005 yılında Hakkari'de şehit düşen Uzman Jandarma Çavuş Evren Ayyarkın'ın Annesi Suzan Ayyarkın ile hem görme hem de bedensel engelli Anne Hakire Yıldız'a fedakarlıkları nedeniyle günün anısına çiçeklerini verdi. 8 Mart'ın tüm kadınların bayramı olduğuna dikkat çeken Muhtar Ayaz, '8 Mart tüm dünya kadınlarının haklarını kazanma yolunda başkaldırmasının tarihidir, bizde ise bu haklar çok da mücadele etmeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Cumhuriyet ile kazanılmıştır. Çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın Kadınlar Günü'nü kutluyorum' dedi.
Kadınlar Günü pastasının da kesildiği programda kadınların coşkusuna ortak olan Azize Yaşar, tüm kadınlara tek tek karanfil dağıttı.

Yenimahalle’de Kadınlar Günü’ne yemekli kutlamaEN ÇOK OKUNANLAR

Rüzgar, evi uçurdu

1 Rüzgar, evi uçurdu

Van'da uyuşturucu operasyonu

2 Van'da uyuşturucu operasyonu

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

3 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

4 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

5 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

6 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

7 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

8 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı


SIRADAKİ HABER