Bilecik haber: Bilecik'te Arkeoloji Sohbetleri başladı

Bilecik haber: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Bilge Baştürk, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Arkeoloji Bölümü tarafından düzenlenen Arkeoloji Sohbetleri'nin konuğu oldu.

Bilecik'te Arkeoloji Sohbetleri başladı

BŞEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılışında konuşan BŞEÜ Arkeoloji Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Türkteki, 2012 yılından bu yana Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi ortak yüksek lisans programını yürüttüklerini, bu nedenle Baştürk'ün gerek kendileri gerekse öğrenciler tarafından yakında tanındığını söyledi. Baştürk'ün akademik geçmişiyle ilgili bilgiler veren Türkteki, '2003 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi'nde akademik çalışmalarına başlayan Baştürk'ün 2013 yılından bu yana Yardımcı Doçent olarak görev yaptığını ve 2005 yılından itibaren katıldığı Şarhöyük-Doryliaon kazılarının halen Bilimsel Danışmanlığı'nı sürdürdü. Prof. Dr. Muhibbe Darga tarafından başlatılan, Prof. Dr. Taciser Sivas'ın başkanlığında gerçekleştirilen ve 30 yıla yakın süredir devam eden Eskişehir Şarhöyük-Dorylaion kazıları sayesinde Batı Anadolu Arkeolojisi'nin önemli kazanımlar elde etti. MÖ. 3'üncü bin yıldan neredeyse günümüze kadar süren uzun süreli tabakalanmanın bu yerleşimi bölgede çalışan bilim insanları için daha da önemli hale getirdi. 22 Şubat 2018 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Turan Efe Laboratuarı'nda gerçekleşen konferansa Arkeoloji Bölümü akademisyen ve öğrencileri yoğun ilgi gösterdi' dedi.
Yrd. Doç. Dr. Mahmut Bilge Baştürk, 'Tunç Çağlarından Ortaçağa Şarhöyük Dorylaion Tabakalanması' başlıklı bir konferans verdi.
Etkinlik sonunda Yrd. Doç. Dr. Mahmut Bilge Baştürk'e, Yrd. Doç. Dr. Murat Türkteki tarafından BŞEÜ anı tabağı hediye etti.

Bilecik’te Arkeoloji Sohbetleri başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

2 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

3 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsunspor için karar günü

4 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

5 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

6 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

7 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

8 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

9 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Ve atları da vururlar...

10 Ve atları da vururlar...


SIRADAKİ HABER