Ankara haber: Bahçıvanlıkta yeni dönem kayıtları başlıyor

Ankara haber: Çankaya Belediyesinin düzenlediği bahçıvanlık eğitimlerinin yeni dönemi Nisan ayında başlıyor. Bahçıvanlık eğitimine katılmak isteyen vatandaşlar, 12-30 Mart tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilecek.

Bahçıvanlıkta yeni dönem kayıtları başlıyor

Çankaya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bahçıvanlık eğitimleri Nisan ayında başlıyor. 9-20 Nisan arasında verilecek eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlar, 12-30 Mart arasında kayıtlarını yaptırabilecek. Bahçe çiçeklerinden süs bitkilerine kadar birçok dalda verilen eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşların, Kızılay'da bulunan Çankaya Belediyesi Hizmet Binası Park ve Bahçeler Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri ve kayıt yaptırmaları gerekiyor.
Çevre bilincini geliştiren ve örnek bahçeleriyle daha güzel bir Çankaya'ya katkı sağlayan Bahçıvanlık Eğitimleri, 9 Nisan Pazartesi tarihinde başlayıp 20 Nisan'da tamamlanacak. Çankaya Belediyesince yenilenerek halkın hizmetine sunulan Yılmaz Güney Sahnesi'nde düzenlenecek kurs teorik eğitimlerle başlayacak. Eğitimlerde, ev bahçesi tasarımı, toprak hazırlığı, iç mekan bitkileri üretim ve bakımı, yağmur suyu hasadı, arıcılık, doğal yöntemlerle sebzecilik, dikey bahçecilik, sebze hastalıkları ve zararlıları, meyve, gül, çalı ve bağ budaması, meyve türlerinin yetiştirilmesi ve bakımı, meyve hastalıkları ve zararlıları, mevsimlik, çok yıllık bitkiler ile gül üretimi ve bakımı gibi birçok konu kursiyerlere anlatılacak. Kursiyerler, eğitimler sırasında belirlenen dönemlerde Uğur Mumcu Parkı'nın içinde bulunan Çansera'da teorik eğitimlerini uygulama imkanı da bulacak.
Çankaya Belediyesi uzmanları tarafından verilecek eğitimler öğleden önce 10.00-12.00, öğleden sonra ise 13.00-15.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Süre sonunda 40 saatin üzerinde tamamlanacak eğitimlere katılan kursiyerlere, 20 Nisan Cuma günü Çankaya Belediyesi tarafından katılım belgesi takdim edilecek. Eğitimlerden dileyen tüm vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Bahçıvanlıkta yeni dönem kayıtları başlıyorEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da Erva bebeğin dramı

2 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

3 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

4 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

5 Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

Hakem 'penaltı' dedi

6 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

7 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

8 Doğan Medya Grubu satıldı

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

9 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok

10 Bu üst geçidin dünyada eşi benzeri yok


SIRADAKİ HABER