Kayseri haber: İç Anadolu'nun ilk rafting takımı Yahyalı'da kuruldu

Kayseri haber: Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde göreve geldiği günden itibaren amatör spor kulüplerine yaptığı katkılar ile bilinen Belediye Başkanı Esat Öztürk öncülüğünde, İç Anadolu Bölgesi'nin ilk rafting takımı kuruldu.

İç Anadolu'nun ilk rafting takımı Yahyalı'da kuruldu

Yahyalı Belediyesi ile Türkuaz Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Merkezi işbirliği ile yapılan çalışmalar neticesinde 15'i bayan olmak üzere toplam 45 sporcu, rafting eğitimine başladı. Genç sporcular, ilk hafta yapılan teknik ve uygulamalı derslerin ardından, bu hafta su üzerinde eğitime başladı. Sporcuların eğitim çalışmalarını yürüten Türkuaz Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Merkezi Başkanı ve Eğitmen Eğitmeni Mehmet Eskitaş, Yahyalı'daki gençlerin rafting sporuna ilgisinin kendilerini oldukça memnun ettiğini, ilerde çok güzel başarıların altına imza atmak istediklerini belirterek, 'İlçedeki 14-19 yaş arasında gençlerle çalışmalara başladık. Gençlerimiz rafting sporunu severek ve isteyerek yapıyorlar. Onlarla güzel bir uyum yakaladık. Gençlerin çalışma azimleri ile bizim tecrübemiz birleşince, ilerde iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Şuan 3'ü bayan 7'si erkek olmak üzere 10 takımımız var. Muğla Dalaman'da 04-08 Nisan tarihleri arasında yapılacak Rafting Şampiyonasında ilk sınavımızı vereceğiz. Şampiyona gençlerimiz için iyi bir tecrübe olacaktır' şeklinde konuştu.
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk de ilçede tüm sportif faaliyetleri desteklediklerini ama rafting sporuna özel bir ilgi duyduklarını, raftingin ilçenin turizmine büyük katkı vereceğine inandıklarını söyledi. Başkan Öztürk, 'İlçemiz, rafting sporunun yapılabileceği Türkiye'nin en önemli parkurlarından biri olan Zamantı Irmağı'na sahip. Ayrıca ilçe merkezimiz içinden geçen çay üzerinde de rafting yapılabilecek bir parkur bulunuyor. Bu değerleri iyi değerlendirmek ve rafting sporunda ilçemizin ismini duyurmak için kulübümüzü kurarak, çalışmalarımıza başladık. Mehmet Hocamız ve ekibi, gençlerimizle sıkı bir çalışmaya girdiler. İlçemize, hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu güzel uyumun ve çalışmanın meyvelerini yakın zamanda almaya başlayacağız. Belediye olarak, ilçemizde faaliyet göstere tüm spor kulüplerimize yardım yapıyoruz. Sağlıklı, güzel ahlaklı nesillerin yetiştirilmesinde sporun önemli bir yeri var. Bizde bunun bilincinde, spor ve sporcuya desteklerimize devam edeceğiz' ifadelerini kullandı.

İç Anadolu’nun ilk rafting takımı Yahyalı’da kurulduEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

4 Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

Samsunspor'a ceza kapıda

5 Samsunspor'a ceza kapıda

11 dakikalık resital

6 11 dakikalık resital

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

7 Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

8 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Ayite sürprizi kötü bitti

9 Ayite sürprizi kötü bitti

Sportif Direktör Zeren: 'Abdulkadir Bitigen bu yarayı bilerek verdi'

10 Sportif Direktör Zeren: 'Abdulkadir Bitigen bu yarayı bilerek verdi'


SIRADAKİ HABER