Samsun Haber | Samsun'un o ilçesine 500 milyon TL'lik dev yatırım

Samsun Haber | 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, göreve geldikleri 2009 yılından bu yana ilçeye 500 milyon TL'lik yatırım kazandırıldığını söyledi.

Samsun'un o ilçesine 500 milyon TL'lik dev yatırım

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, yerel yönetimler toplantısı kapsamında mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek çalışmalarını anlattı. AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Seven ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda Başkan Topaloğlu, mahalle muhtarlarına ilçede devam eden ve tamamlanan projeleri hakkında bilgi verdi. 

İHTİYAÇLAR GİDERİLİYOR

Başkan Topaloğlu, çalışmaların ilçe halkının ihtiyaçlarına göre yapıldığını aktararak, "Çalışmaların ilçemizin değişimine, dönüşümüne, sosyal-kültürel altyapısının gelişmesine büyük katkılar sağladığına yürekten inanıyoruz. İlçedeki her hizmet ve yatırım, insanımızın beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre yapılıyor. Çözüm odaklı ve istişareye dayalı hizmet anlayışı sayesinde ilçedeki eksikliklerin neredeyse tamamı giderildi" dedi.

KATILIMCI BELEDİYECİLİK

Muhtarların önemine vurgu yapan Başkan Topaloğlu, "Muhtarları demokrasinin ve yerinde yönetimin en temel taşı olarak değerlendiriyoruz. Onların görüş ve önerilerinin çok anlamlı ve manidar olduğunu her platformda da ifade ediyoruz. Muhtarlarımız bizzat vatandaşlarımızla iç içe yaşayan, tüm dert ve sıkıntılarını dinleyen, bu dert ve sıkıntıları bize aktaran temel mercilerimiz. Bizim yerel yöneticilik anlayışımızdan biri de katılımcı belediyecilik anlayışı. Katılımcı belediyeciliğin ana teması da sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve muhtarlarımız ile istişare yapıp yol haritasının oluşması" diye konuştu.

HÜKÜMET SAYESİNDE

İlçedeki projeleri de değerlendiren Başkan Topaloğlu, "2009'da göreve geldiğimizden bugüne kadar ilçemize gerek yerel yöneticiler olarak, gerek hükümetimiz olarak yaklaşık 500 milyon liralık yatırım kazandırdık. İlla ki belediyenin öz kaynaklarıyla bir şeyler yapılması gerekmiyor. Bugün bizim dönemimizde birçok projeler hayata geçiyorsa, bu hükümetin sayesinde oldu. Bunları yatırıma dönüştürmek yöneticilikteki ince nokta" ifadelerini kullandı.

MUHTARLARIMIZ DEĞERLİ

Türkiye'nin bir ve beraber olması gereken çok önemli bir dönemden geçtiğini belirten AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı da "Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Güvenlik güçlerimiz, evlatlarımız sınır ötesinde güçlü bir mücadele içerisinde Afrin'deki yiğit evlatlarımız bizlerden dua bekliyor. Cenab-ı Allah yardımcıları olsun. AK Parti iktidarı muhtarlarımıza değer veriyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'n dediği gibi, ülkemizde muhtarlıkları ve muhtarları görmezden gelerek hiçbir işi hakkıyla başarmak, hiçbir reformu güçlü bir şekilde hayata geçirmek mümkün değildir. Muhtarlarımızla daha sık bir araya geleceğiz" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Van'da uyuşturucu operasyonu

1 Van'da uyuşturucu operasyonu

Rüzgar, evi uçurdu

2 Rüzgar, evi uçurdu

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

3 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

4 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

5 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

6 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

7 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

8 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı


SIRADAKİ HABER