HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da büyük açılış 19 Mayıs'ta

Samsun'da büyük açılış 19 Mayıs'ta - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediyenin yeni hizmet binasının açılışını, Samsun ve Türkiye için önemli bir tarih olan 19 Mayıs'ta yapacaklarını ifade ederek, 'Verdiğimiz sözleri tutuyoruz' dedi

Samsun'da büyük açılış 19 Mayıs'ta

İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok, Kıran Mahallesi'nde inşasının tamamlanmasına sayılı günlerin kaldığı belediye yeni hizmet binasındaki çalışmaları inceleyerek, son durumu ile ilgili bilgi aldı.

SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ

Büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleşen temel atma töreninde Başkan Tok, yeni binanın tamamlanma tarihini 19 Mayıs olarak açıklamıştı. Sık sık inşaat alanını gezerek incelemelerde bulunan Tok, son verdiği sözü de tutacak.

Tok, "Vatandaşımıza verdiğimiz tutmak için görevimizin başındayız. Hamdolsun bu sözümüzü de tutacağız. İnşaatımızda son aşamaya geliyoruz ve 19 Mayıs’ta binamızı tamamlamış olacağız. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını inşa etmenin gururunu yaşıyoruz. 24 yıl aradan sonra ilçemize ve vatandaşlarımıza yakışan yeni hizmet binasını yapmak bize nasip oldu. 74 gün sonra 19 Mayıs’ta yeni bina hızla halkımızın hizmetinde olacağız” diye konuştu.

GÜNEYE DOĞRU GELİŞİMİ TETİKLİYOR

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Tok, "10 Haziran 2017 Cumartesi günü görkemli bir temel atma töreni yapılan yeni belediye hizmet binası, bir külliye hüviyeti taşırken aynı anda birçok soruna da çözüm olacak. Gazi ve İlkadım olmak üzere iki ayrı binada vatandaşlara hizmet vermekte yaşanan aksaklıklara çözüm olacak yeni hizmet binamız, modern mimarisiyle bölgesinin kentsel gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Şehir merkezindeki yoğunluğu rahatlatacak yeni belediye hizmet binasının mevcut varlığı şehrin güneyinde bulunan alanları da geliştirecek. Şehrin güneye doğru gelişimini tetikliyor" dedi.

BEŞTEPE KÜLLİYESİ GİBİ

Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu dev bir yapı inşa ettiklerini ifade eden Başkan Tok, "Yeni belediye hizmet binamızı 20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana inşa ediyoruz. Binamızın yanına 2 bin 600 metrekarelik alana ise cami yapıyoruz. Karşısına da planda yerini işlediğimiz kongre ve kültür merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu 600 cemaat kapasiteli cami, 5 bin metrekarelik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafeterya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampüs hüviyetindeki 20 dönümlük alandaki yapı, Beştepe Külliyesi gibi çok amaçlı hizmete alanlarına dönüşecek. Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak."

SIRADAKİ HABER
}