Balıkesir haber: Şehitlerimizin kabirlerinde Marmara mermeri kullanılacak

Balıkesir haber: Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Marmara Adalar Belediyesi arasında Şehit mezarlarında kullanılacak mermer temin protokolü imzalandı.

Şehitlerimizin kabirlerinde Marmara mermeri kullanılacak

Valilik Makamında düzenlenen mermer temin protokolü Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı İsmail Demirhan ve Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy arasında imzalandı.
Protokol kapsamında Balıkesir'in merkezinde ve ilçelerinde bulunan şehit mezarlarında kullanılacak mermerlerin temini Marmara Adalar Belediyesi tarafından karşılanacak.
İmza töreninde konuşan Vali Ersin Yazıcı, terörle mücadele eden bütün güvenlik güçlerine muvaffakiyet dileyerek, ülkenin selameti, milletin geleceğinin daim olması temennisinde bulundu.
Kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitleri minnet ve şükranla hatırlayacaklarını belirten Vali Yazıcı, 'Şehitlerimize karşı düşen görevlerimiz var bu görevleri en iyi şekilde yerine getirmekle mükellefiz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına şehitlerimizin ve gazilerimizin vermiş oldukları mücadele her zaman akıllarımızda yer alacak. Onlar bizim bu topraklarda özgürce yaşayabilmemiz için al bayrağın şerefle dalgalanması için canlarını verdiler. Biz de onların aziz hatıralarına saygıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biliyoruz ki, onlar için ne yapsak az. Onları hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız. Aziz Şehitlerimizi her zaman saygı ve sevgiyle hatırlayacağız. Bu konuda var olan hassasiyetimiz her yıl devam edecek. Bu vesileyle bu milletin huzur ve güven içerisinde, bu devletin ilelebet ve bu toprakların da sonsuza kadar vatan olarak kalması için canlarını vererek şehit olma payesine ulaşan şehitlerimizin ruhları şad olsun diyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.' dedi.
Belediye Başkanı Süleyman Aksoy imzalanan protokol ile ilgili ; ''Marmara Denizine adını veren Saraylar Mahallemizde çıkan dünyaca ünlü Marmara Mermerimizi ; canlarını hiçe sayan kahraman evlatlarımız için kullanmak bizler için onurdur. Şehitlerimize karşı bizlere düşen görev , vatan için feda ettikleri canlarının aziz hatıralarını diri tutmaktır. Biz bu ülkede refah içerisinde yaşayabiliyorsak bu anların mimarları aziz şehitlerimizdir. Onları her daim saygı ve sevgi ile anacak ve asla unutmayacağız. Bu vesile ile bir kez daha tüm şehitlerimiz için Allah'tan rahmet ve gazilerimize uzun sağlıklı ömürler diliyorum. Valimiz Ersin Yazıcı 'ya destekleri için teşekkürlerimi sunuyorum. ''dedi.

Şehitlerimizin kabirlerinde Marmara mermeri kullanılacakEN ÇOK OKUNANLAR

Van'da uyuşturucu operasyonu

1 Van'da uyuşturucu operasyonu

Rüzgar, evi uçurdu

2 Rüzgar, evi uçurdu

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

3 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

4 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

5 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

6 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

7 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

8 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı


SIRADAKİ HABER