HaberlerKocaeli HaberleriKO-MEK'ten okuryazarlık kampanyasına tam destek

KO-MEK'ten okuryazarlık kampanyasına tam destek - Kocaeli Haberleri

Okur yazarlık seferberliğine destek veren KO-MEK'in 42 kurs merkezinde toplamda bin 344 kişiye okuma yazma eğitimi verdi.

KO-MEK'ten okuryazarlık kampanyasına tam destek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) alanında uzman eğitmenleri ile her yaştan kursiyerlerine eğitim vererek meslek sahibi olmalarını sağlarken, okur yazarlık seferberliğine destek vererek vatandaşların okuma yazma öğrenmesini sağlıyor. Ko-MEK tarafından 2 ilçede 42 kurs merkezinde okuma yazma kurslarında şu ana kadar toplamda bin 344 okuma yazma bilmeyen vatandaşa okuma yazma öğretildi. KO-MEK, yeni dönemde 173 kursiyer ile eğitimlerine devam ediyor.
Vatandaşların ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne ya da herhangi bir okul müdürlüğüne başvuru yaparak, okuma yazma öğrenmek için ilk adımı atmış olacağını açıklayan KO-MEK etkilileri, '80 milyon 810 bin nüfuslu Türkiye'de TÜİK verilerine göre 2.462.613 kişi, yani Türkiye nüfusunun yüzde 4.09'u okuma ve yazma bilmiyor. Bu amaçla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan Okuryazarlık seferberliği Türkiye genelinde büyük bir destek görerek yayılmaya başladı. Biz de bu eğitime destek vermeye devam ediyoruz' dediler.

KO-MEK’ten okuryazarlık kampanyasına tam destek

SIRADAKİ HABER
}