HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da bir sokağa 'Zeytin Dalı' adı verilecek

Samsun'da bir sokağa 'Zeytin Dalı' adı verilecek - Samsun Haberleri

Kavak Belediye Meclisince, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla ilçedeki bir sokağa 'Zeytin Dalı' adı verilmesi kararlaştırıldı.

Samsun'da bir sokağa 'Zeytin Dalı' adı verilecek

Kavak Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu başkanlığında belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temennilere geçildi.

Belediye Meclis Üyesi Burhan Topaloğlu, TSK'nın yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın her zaman hatırlanması ve gelecek neslin bilgilendirilmesine katkı sağlamak amacıyla uygun görülecek bir sokağa "Zeytin Dalı" adının verilmesini önerdi.

Yapılan oylama sonucu teklif, oy birliğiyle kabul edildi.

Sarıcaoğlu, anlamlı önerinin gündeme getirilmesi ve oy birliği ile kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Topaloğlu ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Mehmetçiklerin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sınırların korunması için terörle mücadele ettiğini vurgulayan Sarıcaoğlu, "Bu mücadele sadece terör örgütleriyle değil, terör örgütlerine destek veren ülkelerle de yapılıyor. Allah memleketimizin güvenliği için Afrin ve yurt içerisinde terörle mücadele eden tüm güvenlik güçlerimizi korusun ve muzaffer eylesin." ifadelerini kullandı.

Sarıcaoğlu, daha sonra Belediye Fen İşleri Dairesinden "Zeytin Dalı" adının verileceği sokağın tespitinin yapılmasını istedi.  

SIRADAKİ HABER
}