HaberlerErzincan HaberleriErzincan Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü Erzincan basınıyla buluştu

Erzincan Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü Erzincan basınıyla buluştu - Erzincan Haberleri

Erzincan Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü tarafından Erzincan'da faaliyet gösteren basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Erzincan Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü Erzincan basınıyla buluştu

Erzincan Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü binasında düzenlenen buluşma programına Erzincan Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Yahya Tekin, müdürlük çalışanları ve Erzincan da faaliyet gösteren basın mensupları katıldı.
Programda konuşan Erzincan Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Yahya Tekin güçlü bir yerel medyanın, güçlü bir demokrasinin anahtarı olacağı bilinciyle hareket ederek, yerel basının gelişmesine katkı sağlamayı amaç edindiklerini kaydetti.
Tekin konuşmasının devamında Erzincan ve sorumluluk alanları içerisinde bulunan Tunceli, Gümüşhane ve Bayburt illerindeki tüm ulusal ve yerel basın kuruluşlarıyla koordinasyon içerisinde bulunarak, vatandaşların doğru haber almaları için gece gündüz demeden fedakârca çalışan basın mensuplarıyla birlikte kamuoyunu ve ilgili makamları zamanında ve doğru bilgilerle aydınlatmaya çalışacaklarını söyledi.
Yerel medyanın güçlendirilmesi amacıyla da eğitim seminerleri, bilgilendirme toplantıları, gazeteci değişim programları ve basın özendirme yarışmaları düzenleyeceklerini bildiren Tekin Erzincan'ın ve bölgenin tanıtılması içinde Erzincan Valiliği, belediyeler, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ortak çalışmalar yaparak gerek yerel, gerekse ulusal basında tanıtım faaliyetlerinin birlikte planlanacağını aktardı.

Erzincan Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü Erzincan basınıyla buluştu

SIRADAKİ HABER
}