HaberlerSamsun Haberleri'Yerli' Samsun için hayaldi

'Yerli' Samsun için hayaldi - Samsun Haberleri

CHP Milletvekili Hayati Tekin, yerli otomobil yatırımın yapılacağı arazinin Marmara Bölgesi'nde çok değerli bir arsa olacağını iddia ederek, 'Yerli otomobil Samsun için hayaldi' dedi

'Yerli' Samsun için hayaldi

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, yerli otomobil yatırımıyla ilgili MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in "Havada kaldı" açıklamalarını değerlendirdi. CHP'li Tekin, "Yerli otomobil Samsun için hayaldi, çünkü hesapta kitapta Samsun yok. Marmara'da olacak. Bunları görmemek ve bilmemek okumamaktan oluyor. Türk milleti okumadığı için bunları görmüyor" ifadelerini kullandı.

AKP HAKKINDA ATIP TUTMASIN

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'e tavsiyede bulunan Tekin, "AKP hakkında fazla atıp tutmasın. Yarın öbür gün pişman olur. Erdoğan onu da ihraç edebilir. Yerli otomobil çok doğru ve geç kalınmış bir projeydi. Ancak buradaki tereddütler diğer otomobillerden bizimki daha üstün olmalı. Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun zorlamasıyla, Tayyip beyin gönlü olsun diye beş yiğit icat edildi. Daha sonra bu 5 yiğide öyle büyük yağlı ekmek sunuluyor ki. Tabii şimdi görünen kısmı yok, sadece süsleniyor. Peki görünmeyen kısmı ne? Erzurum, Samsun gibi başka şehirler 'Bizim ilimizde yapılsın' diyor. Sanki yağlı ekmek var da onlara düşmedi gibi. Yerli otomobilin arazisi Marmara Bölgesi'nde çok değerli bir arsa olacak. Daha sonra yurt dışından da gelenler dahil 250 mühendise maaş ödenecek. Aynı zamanda onlara yatırım kredisi, araç alım garantisi verilecek. Bunları da geçelim yerli otomobil konuşulurken Elon Musk Türkiye'ye geldi. 5 yıl otomobil hayatta kaldıktan sonra bu Musk'a satılacak. Musk da bu sözün karşılığında ipi elinde tutuyor. O teknolojik sırları ellerinde tutacaklar. Böyle iki yüzlü üç kağıtlara ihtiyacı yok bu ülkenin, kendimizi aldatırız. Biz piyonlarla değil, bu otomobili kendimiz yapmalıyız" diye konuştu.

DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN

Samsun dahil birçok şehirde ''Yerli otomobil yatırımı" algısı yaratıldığını kaydeden Tekin, " Düğmeye basıldı ve bir heyecan yaratıldı. Halbuki hepsi hikaye. Kendi kendilerini aldatıp Türkiye politikasında içte heyecan yaratıp onu akıllara nakşetmek için yapılan şeyler. Çünkü yatırım Marmara Bölgesi'nde ekonomik değeri yüksek bir arsa olacak. Orası dururken, gelip de buraya neden yatırım yapsınlar. Yerli otomobil Samsun için hayaldi, çünkü hesapta kitapta yok. Marmara'da olacak. Bunları görmemek ve bilmemek okumamaktan oluyor. Türk milleti okumadığı için bunları görmüyor. Şartlardan birisi zaten çok yüksek değerdeki arsa. Samsun'da arsa çok değerli mi? Marmara ve Samsun arasında 5 kat fark var. Erzurum ve Samsun arasında da 5 kat fark var. Haliyle diğer şehirler hikaye. O yatırımın yeri belli ama dostlar alışverişte görünsün diyerek kamuoyu yaratmaya çalıştılar" dedi.

Zerrin SOMUNCU / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}