HaberlerAydın HaberleriEfeler'de 'Madde, Teknoloji Bağımlılığı ile Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddet' s

Efeler'de 'Madde, Teknoloji Bağımlılığı ile Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddet' s - Aydın Haberleri

Efeler Belediyesi ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde 'Madde, Teknoloji Bağımlılığı ile Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddet' konulu seminer düzenlendi.

Efeler'de 'Madde, Teknoloji Bağımlılığı ile Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddet' s

Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi'nde gerçekleşen seminere; Efeler Belediye Başkan Vekili Sıdıka Fahlioğulları, Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Belgin Alpdoğan, Efeler Belediye Meclis Üyeleri, birim amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Sigara, uyuşturucu gibi her türlü madde bağımlılığının ele alındığı seminerde, oynadıkları sanal oyunlarla çocukların ölümüyle sonuçlanabilen teknoloji bağımlılığı hakkında da katılımcılara bilgiler verildi. Seminerin ikinci bölümünde ise, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet konusuna dikkat çekildi. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan'ın şehir dışında olması sebebiyle seminere katılamadığını aktaran Efeler Belediye Başkan Vekili Sıdıka Fahlioğulları, şöyle konuştu: 'Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mesut Özakcan'ın sizlere selam ve sevgilerini getirdim. Arkadaşlarımıza verdikleri bilgiler için teşekkür ediyorum. Ülkemizde kadınlara yapılan şiddetin, istismarın sona ermesini, ülkemizde bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyorum. Kadının değerinin bilinmesi dileğiyle biz kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü de şimdiden kutluyorum. Dik duralım, güçlü olalım, çünkü biz kadınlar çok değerliyiz.'

Efeler’de ‘Madde, Teknoloji Bağımlılığı ile Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddet’ s

SIRADAKİ HABER
}