İstanbul haber: Eyüpsultan'da 60 yıllık sorun çözüldü

İstanbul haber: Eyüpsultan Belediyesi Başkan Remzi Aydın, Çırçır Mahallesi'nin tapu sorununun çözüldüğünü belirterek, 'Vakıf parsellerinde ya da hazine parsellerinde gecekondusu olan vatandaşlarımızın tapu problemleri çözüldü. Bu altmış yıllık bir sorundu' dedi.

Eyüpsultan'da 60 yıllık sorun çözüldü

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırılmaya devam ediyor.
Sosyal medya üzerinden gelen soruların Başkan Remzi Aydın'a iletildiği programda, tapu sorunlarıyla ilgili gelen sorular da cevaplandırıldı.

'60 yıllık sorun çözüldü'
'Çırçır Mahallesinin tapu sorunu çözüldü' diyen Başkan Remzi Aydın, 'Vakıf parsellerinde ya da hazine parsellerinde gecekondusu olan vatandaşlarımızın tapu problemleri çözüldü. Kanun çıktı biliyorsunuz, bu altmış yıllık bir sorundu. Ben buradan vatandaşlarımıza tekrardan çağrıda bulunuyorum; Bu durumdaki tüm vatandaşlarımız, evrakları ile beraber Plan ve Proje Müdürlüğümüze müracaat etsinler' dedi.

Çırçır Mahallesindeki vatandaşlara müjde
'Çırçırlı vatandaşlarımız şu an muhtemelen ilgi ile izliyordur. Biz bunların bir bölümünü şimdi takasa dahil ediyoruz' diyen Remzi Aydın, 'Bize en çok sorulan şey soru; Metrekare fiyatı ne olacak? Ortalıkta bazı spekülasyonlar dolaşıyormuş. Biz Defterdarlık ile görüştük, Çırçır'daki hazine ve vakıf parsellerindeki gecekonduların satış değeri, emlak vergisinin iki katı civarında olacak. Bunun da müjdesini buradan vermiş olayım' dedi.

'Vatandaşlarımız mağdur edilmeyecek'
Öte yandan Bahariye Yolundaki gecekondularla ilgili olarak gelen soruya da cevap veren Başkan Remzi Aydın, 'Gecekondular, ağaçlandırma bölgesi olarak planladığımız yerde kalıyor. O bölgede plan tadilatı olmadığı sürece, maalesef yapabileceğimiz bir şey yok. Fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüştük; orada vatandaşlarımız mağdur edilmeden, tapuları varsa tapularını uygun bedeller ile istimlak ederek bir çalışma yapılacak' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

2 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

3 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsunspor için karar günü

4 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

5 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

6 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

7 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

8 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

9 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Ve atları da vururlar...

10 Ve atları da vururlar...


SIRADAKİ HABER