HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: İmzam da onayım da yok!

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: İmzam da onayım da yok! - Samsun Haberleri

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, partisinin tüzük kurultayına ilişkin yayınlanan bildiride imzası olmadığı halde, imza atan 48 milletvekili listesinde yer almasına tepki gösterdi. Zeybek, 'Bu bildiriye imzam da onayım da yok. Bunu varmış gibi göstermek ilkeli değil' dedi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: İmzam da onayım da yok!

CHP 9-10 Mart tarihlerinde gerçekleştireceği Tüzük Kurultayı’na ilişkin 7 maddelik, içerisinde "CHP'lilerin iradesine ve söz hakkına sahip çıkmak konusunda kararlıyız. Tüzük Kurultayı’na giderken süreçte önerilen taslakta ülkemizin demokrasi mücadelesinin ihtiyaç duyduğu adımları da örgütümüzün demokratikleşme beklentilerini de dikkate almamıştır" ifadeleri bulunan ve altında 48 milletvekilinin imzasının olduğu söylenen bir bildiri yayımlandı. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise, bildiriyi onaylamadığını ve imzalamadığını, buna rağmen yine de imzasının atıldığını söyleyerek tepki gösterdi.

KENDİ İKBALLERİ İÇİN YARIŞIYORLAR

Zeybek, bildiride yer alan "Demokratik tüzük, demokratik CHP ve demokratik Türkiye istiyoruz" söylemini doğru bulduğunu belirterek, "Parti dışı mücadelede partimin her üyesi ve yönetim kadrolarının yanında omuz omuza mücadele ederim. Ancak, parti içinde herkesin düşündüğü gibi hareket içinde olmak zorunda değilim. Parti politikaları ve ideolojik olarak da beraber hareket edebileceğim arkadaş da olacaktır. Parti içinde kendi ikballeri için mücadele edenler ve yarışanlarla aynı metinlerin altına imza atmayacağımın bilinmesi gerekir. Cumhurbaşkanı adayını ülkenin her türlü değerini gözeterek 'Parti Meclisi' belirlemeli. Yayımlanan bildirideki mevcut metine onay vermedim. İmzamı da atmadım. İmzam olmadığı halde imzamın olduğunu eklemek ilkeli bir hareket değil" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU 

SIRADAKİ HABER
}