HaberlerSamsun HaberleriKazada kaybettiği anne ve babasının büstünü yaptı

Kazada kaybettiği anne ve babasının büstünü yaptı - Samsun Haberleri

Trabzon'da yaşayan 5 çocuk annesi Pınar Kınalı, 12 yıl önce trafik kazasında kaybettiği anne ve babasının şeker hamurundan büstünü yaptı.

Kazada kaybettiği anne ve babasının büstünü yaptı

Trabzon'un Vakıfkebir İlçesi'nde yaşayan, ürettiği pastaları iş yerinde ve internet üzerinden satışa sunan Pınar Kınalı, Master Of Cake İstanbul 2018 Festivali'nin tanıtımı için geldiği Samsun'da, şeker hamurundan yaptığı büstleri sergiledi.

Kınalı, yaptığı açıklamada, yaptıkları arasında en özelinin 12 yıl önce trafik kazasında kaybettiği annesinin büstü olduğunu söyledi.

Anne ve babasının hatıralarını yaşatmak için büst yapıyor

Anne ve babasını trafik kazasında kaybettiğini, onların hatıralarını yaşatabilmek için şeker hamurundan büst yapımına merak saldığını anlatan Kınalı, 6 ay önce şeker hamurundan pasta yapmayı öğrendiğini belirtti. Daha sonra şeker hamurundan büst yapımı konusunda eğitim aldığını ve kendisini geliştirdiğini ifade eden Kınalı, şöyle konuştu:

"Annemi babamı kaybedince onları canlandırmayı, büstlerini yapmayı çok istedim. Şeker hamuruyla bunu başardım. İlk olarak şeker hamurundan ölen annemin ve babamın büstünü yaptım. Onları en azından bu şekilde canlandırmayı düşündüm. Babamın büstü zarar gördü. Annemin büstünün manevi değeri bende çok fazla. Kendimi büst yapımı konusunda geliştirdim, anne babamın yeniden büstlerini yapacağım."

Trabzonsporlu Burak Yılmaz'ın da büstünü yaptı

Trabzonspor'da forma giyen Burak Yılmaz'ın, sevilen bir futbolcu olduğuna işaret eden Kınalı, şunları söyledi:

"Burak Yılmaz, hayran kitlesi çok fazla olan bir futbolcu. Ben de onun büstünü yaptım ve kendisine hediye edeceğim. Bu büst uzun yıllar durabiliyor. Eğer yenilecekse kremasını üzerine koyuyoruz ve servis ediyoruz ama böyle büstleri genelde insanların anılarını canlandırdığı için saklamayı düşünüyorlar. Nemsiz ve ılık ortamda onları saklamaları yönünde tavsiyede bulunuyorum." 

Karadenizli kadınların da figürlerini yaptığına işaret eden Kınalı, şeker hamurundan yapılan büstlerin oldukça fazla sipariş aldığını kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}